Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tobie śpiewamy, Ciebie kochamy

Od "Bogurodzicy" do Apelu Jasnogórskiego: przez ponad dwie godziny w kościele św. Jana Pawła II brzmiały pieśni maryjne z okazji odpustu fatimskiego.

Czwarty już przegląd pieśni maryjnych w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie jest duchowym pokłosiem trwającej w diecezji płockiej peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Była to również edycja związana z jubileuszem 20-lecia istnienia parafii.

- Tegoroczny koncert zgromadził chyba największą jak dotąd liczbę osób, zarówno śpiewających, jak i słuchających. Bardzo dobrze oceniam te spotkania. Zawsze jest wyjątkowa atmosfera modlitwy, radości i uwielbienia Maryi poprzez śpiew - mówi Igor Krajewski, organista w parafii Matki Bożej Fatimskiej i pomysłodawca wydarzenia.

Do kościoła św. Jana Pawła II przyjechało 13 chórów i zespołów.

Po raz pierwszy zaprezentowały się Ludowy Zespół Artystyczny "Ciechanów" i chór "Tibi cantamus" z parafii Świętego Krzyża w Płocku. Śpiewały również: chóry z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku, z parafii św. Urbana w Baboszewie, zespoły "Melodia" i "Nadzieja" z Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze, chór z parafii św. Mateusza w Ligowie i zespół ludowy "Dąbkowiacy". Śpiewały także ciechanowskie chóry: "Victoria" z parafii farnej, chór parafii św. Piotra Apostoła oraz miejscowe grupy śpiewacze - z parafii Matki Bożej Fatimskiej: schola dziecięca, zespół młodzieżowy i chór "Totus tuus".

- Myślę, że z roku na rok poziom wykonania pieśni się podnosi. W przyszłym roku minie 100 lat od objawień Matki Bożej Fatimskiej, dlatego też kolejny, V Festiwal Pieśni Maryjnej będzie poświęcony głównie pieśniom ku czci Pani Fatimskiej - mówi Igor Krajewski.

Tegoroczny przegląd przywoływał duchowy nastrój panujący w czasie nawiedzenia obrazu Jasnogórskiego. Każdy z zespołów przedstawił dwa utwory, które były wykonywane w czasie doby nawiedzenia. Jednym z nich była pieśń: "Komu, Matko, dzisiaj wierzyć?", której refren wyśpiewali wszyscy obecni w kościele: "Chcę Cię kochać, chcę zawierzyć wszystkie życia niepokoje, /chcę zaufać ci Maryjo, chcę się w serce wpisać Twoje".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama