Nowy numer 44/2020 Archiwum

Więcej serca, więcej wiary!

Kilkanaście osób - reprezentantów ruchów i stowarzyszeń - otrzymało krzyże i zostało posłanych, aby pełnić dzieła miłosierdzia.

Symbolicznego aktu dokonał bp Piotr Libera w czasie Mszy św. wieńczącej modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. - Tu nie chodzi o wyróżnienie konkretnych osób, ale o uświadomienie nam wszystkim misji niesienia i czynienia miłosierdzia - wyjaśniła Iwona Zielonka, konsultant ds. nowej ewangelizacji w diecezji płockiej.

Znak posłania kilkunastu świeckich misjonarzy miłosierdzia i wręczenia im krzyży był nawiązaniem do gestu papieża Franciszka, który na początku tegorocznego Wielkiego Postu posłał kapłanów - misjonarzy miłosierdzia, oraz do posłania, które otrzymali przedstawiciele szkół nowej ewangelizacji z rąk legata papieskiego, kard. Pietro Parolina w Poznaniu, w czasie obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski.

- Jest to posłanie świeckich do przekazu wiary, której konkretnym wyrazem są czyny miłosierdzia. Każdy z nas w roku Jubileuszu Miłosierdzia i świętowania 1050. rocznicy chrztu Polski oraz własnego chrztu jest wezwany do tego, by stawać się misjonarzem miłosierdzia w rodzinie, swojej wspólnocie, parafii i diecezji - wybrzmiało w komentarzu wyjaśniającym ten obrzęd.

- Kilkanaście osób reprezentuje bogate środowisko ruchów i wspólnot, które w sobie właściwy sposób pełnią posługę miłosierdzia. Nie jest to posłanie czy wyróżnienie tylko tych osób, ale symbol posłania całych wspólnot - wyjaśnia dr Iwona Zielonka.

- Panie, wejrzyj na te sługi, które posyłamy w różne części naszej diecezji, by byli misjonarzami Twego miłosierdzia, jako zwiastunów zbawienia i pokoju. Wlej łaskawie Ducha Świętego w serca tych ludzi, aby z zapałem dawali świadectwo swej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego i pełnego miłosierdzia - modlił się bp Piotr Libera nad świeckimi misjonarzami miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama