Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmarł ks. Bronisław Kant SDB

Był założycielem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie i cenionym spowiednikiem.

11 maja zmarł salezjanin ks. Bronisław Kant - w 86. roku życia, 69. ślubów zakonnych i 59. roku kapłaństwa. Autor wielu książek, w tym popularnej w latach 80. "Kto to taki?", oraz pierwszy i długoletni kierownik, później dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Urodził się 25 lutego 1930 r. w Glodeni (Rumunia). Do nowicjatu salezjanów w Czerwińsku nad Wisłą wstąpił jako 16-latek. Święcenia kapłańskie otrzymał w Płocku w 1957 r.

Duszpasterzował w Warszawie, Baniach, Rumii, Płocku, Ostródzie, Kutnie oraz Łodzi. W tym ostatnim mieście w 1981 r. został kierownikiem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Pięć lat później rozpoczął organizowanie takiej samej placówki w Warszawie. Był budowniczym Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, przy ul. Korowodu 20, potem jego wieloletnim dyrektorem.  

W 2000 r. przeszedł na emeryturę. Ostatnie 12 lat spędził w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie okazał się cenionym i niestrudzonym spowiednikiem. 

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Kanta odbędą się 17 maja  o godz. 10 w bazylice NSJ, przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma