Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Bronisław Kant SDB

Był założycielem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie i cenionym spowiednikiem.

11 maja zmarł salezjanin ks. Bronisław Kant - w 86. roku życia, 69. ślubów zakonnych i 59. roku kapłaństwa. Autor wielu książek, w tym popularnej w latach 80. "Kto to taki?", oraz pierwszy i długoletni kierownik, później dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Urodził się 25 lutego 1930 r. w Glodeni (Rumunia). Do nowicjatu salezjanów w Czerwińsku nad Wisłą wstąpił jako 16-latek. Święcenia kapłańskie otrzymał w Płocku w 1957 r.

Duszpasterzował w Warszawie, Baniach, Rumii, Płocku, Ostródzie, Kutnie oraz Łodzi. W tym ostatnim mieście w 1981 r. został kierownikiem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Pięć lat później rozpoczął organizowanie takiej samej placówki w Warszawie. Był budowniczym Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, przy ul. Korowodu 20, potem jego wieloletnim dyrektorem.  

W 2000 r. przeszedł na emeryturę. Ostatnie 12 lat spędził w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie okazał się cenionym i niestrudzonym spowiednikiem. 

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Kanta odbędą się 17 maja  o godz. 10 w bazylice NSJ, przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama