Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uratuje nas wdzięczność

Bp Roman Marcinkowski na 90. urodzinach szkoły w Nasielsku.

Podobnie jak 25 lat temu, gdy Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Nasielsku nadawano imię Konstytucji 3 Maja i na uroczystości był obecny bp Roman Marcinkowski, podobnie i teraz z biskupem świętowano 90-lecie istnienia szkoły. Choć od 1926 r., gdy została założona, zmieniły się czasy i jej charakter, to jednak na trwałe wpisała się ona w panoramę Nasielska jako zasłużona placówka oświatowa.

Obchody jubileuszowe rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym św. Wojciecha w Nasielsku. W liturgii uczestniczyli goście honorowi, nauczyciele, absolwenci, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Przed ołtarzem stanęły poczty sztandarowe.

- Bądźcie wdzięczni, bo wdzięczność nadaje piękny kształt naszemu życiu - mówił w czasie Mszy św. bp Roman Marcinkowski. - Niech wdzięczność za 90 lat historii pomaga wam unikać egoizmu i kształtować w sobie pięknego, dojrzałego człowieka.

Po Mszy św. w szkole odbyła się okolicznościowa akademia poświęcona historii i czasom współczesnym szkoły. W czasie uroczystości bp Roman poświęcił tablicę upamiętniającą pierwszego kierownika szkoły, Michała Michalcewicza.

Na jubileusz 90-lecia szkoły przygotowano okolicznościowe wystawy oraz spotkania z absolwentami, emerytowanymi pracownikami oraz kolegami ze szkolnej ławy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama