Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzban napełniony po raz drugi

- Potrzeba więcej dobrych słów i zachęty do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, dlatego organizujemy takie akcje jak ta - mówi ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM w diecezji płockiej.

- Pozostało niewiele czasu do Światowych Dni Młodzieży, dlatego teraz oprócz spraw organizacyjnych bardzo potrzeba dobrego słowa zachęty, świadectwa i modlitwy, aby to spotkanie przyniosło wiele dobrych owoców - mówi ks. Grzelczyk. I taki właśnie był podstawowy wymiar diecezjalnej akcji "Napełnij dzban".

To już była jej druga edycja. Wolontariusze ŚDM obecni podczas niedzielnych Mszy św. mówili o Światowych Dniach Młodzieży w kontekście Bożego Miłosierdzia. Zapraszali na wspólne przeżywanie dni misyjnych w diecezji i zachęcali wahających się do wyjazdu na ŚDM do Krakowa. - Przez cały dzień mówiliśmy o tym wydarzeniu, przygotowaliśmy prezentację multimedialną pt. "Błogosławieni miłosierni", rozdawaliśmy naklejki i balony z logo ŚDM. Każdy z nas wkładał całe swoje serce w pomoc i organizacje tego dnia – przyznaje Monika Kacprzycka z Makowa Mazowieckiego. - Mówiliśmy, że miłosierdzie przekazywane jest czasem w najmniejszych gestach i przysłowiowym "wdowim groszu" – dodaje Monika.

- Wierzę, że ta akcja nie tylko pomoże finansowo młodzieży jadącej do Krakowa, ale również rozbudzi nasze serca na wsparcie duchowe. Każdy napełniał swój dzban modlitwą, dobrymi uczynkami, ofiarowaniem trudów i cierpienia w intencji Światowych Dni Młodzieży. Takie akcje nas łączą i uczą - mówi Łukasz Kacprzycki, również z Makowa.

- To pokolenie młodych ludzi nie ma doświadczenia wielkich wydarzeń duchowych, w których uczestniczyliśmy z Janem Pawłem II kilkanaście lat temu. Zbliżające się Światowe Dni Młodzieży są taką niepowtarzalną szansą. Przez te diecezjalne akcje, w których stawiamy na młodzież, posyłamy ich, angażujemy i liczymy na ich pomysłowość i odpowiedzialność - to próba podtrzymania ich w działaniu dla wiary i Kościoła - dodaje ks. Rafał Grzelczyk.

Podczas pierwszej edycji akcji "Napełnij dzban" zbierano fundusze dla młodzieży z Armenii i Brazylii, która ma przyjechać na ŚDM i dni misyjne do naszej diecezji. Podczas ostatniej akcji zbierano środki finansowe na wsparcie młodzieży z naszej diecezji, która udaje się na ŚDM do Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama