Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na 1050 nut

- Od Bałtyku po krzyż na Giewoncie tkwią korzenie naszej polskiej wiary. Przez Mieszka chrzest jesteśmy krajem chleba, silnym miłosierdziem Pana - wybrzmiało podczas koncertu w Przasnyszu.

Hymn jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy chrztu Polski z diecezji pelplińskiej, "Jesteśmy krajem chleba", zagrał i zaśpiewał zespół wokalno-instrumentalny "Pasja". W ich wykonaniu zgromadzona w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury publiczność usłyszała również szereg innych utworów religijnych.

Koncert z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski rozpoczął fragment filmowej prezentacji "Dzieje chrześcijaństwa w laserach" Ireny i Mariusza Kmieciów z Cieszyna. W programie znalazły się także pieśni religijne i patriotyczne w wykonaniu Miejskiego Chóru Męskiego, pod dyrekcją Waldemara Maćkowskiego. Zaśpiewali oni m.in. takie utwory, jak "Gaude Mater Polonia", "Być bliżej Ciebie chcę", "Rota".

Jak zwrócił uwagę prowadzący spotkanie Krzysztof Gadomski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, koncert ten nie jest jedynym wydarzeniem związanym z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski w Przasnyszu, i zaprosił na przygotowywane przez zespół Teatru Trzech Pokoleń widowisko "Od Wzgórza Lecha powiał wiatr", według scenariusza i w reżyserii Bożenny Parzuchowskiej, którego wystawienie planowane jest jesienią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama