GN 48/2020 Archiwum

Tu stoi armia Pana

- Jesteśmy dziś wezwani aby być apostołami Miłosierdzia –zachęcał w Lesznie k. Przasnysza ks. Szczepan Bugaj, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Dyrektor Caritas Diecezji Płockiej przewodniczył Mszy św. w kościele filialnym przasnyskiej parafii ojców pasjonistów. Po Eucharystii odbyło się wręczenie legitymacji członkom szkolnego koła Caritas, które działa w Zespole Szkół w Lesznie. - Tu stoi armia Pana – powiedział witając młodych wolontariuszy ks. Bugaj.

- Św. Tomasz, który nie chciał dać wiary słowom swoich przyjaciół, uwierzył dopiero, gdy bezpośrednio spotkał się z Chrystusem – mówił w homilii ks. Bugaj. - My dzisiaj nie mamy takiej możliwości, aby stanąć oko w oko wobec Jezusa, aby dotknąć Jego boku, Jego rąk i nóg. Ale mamy Najświętszy Sakrament – jest tutaj Jezus pod postacią Chleba z nami zawsze. (…) Tak trudno nam nieraz chwilę trwania na modlitwie przed nim. Tak często tłumaczymy się, że przecież tyle obowiązków i nie ma czasu. A przecież przyjdzie kiedyś chwila, trzeba będzie zdać sprawę Panu Bogu z tego wszystkiego co otrzymaliśmy, z naszego życia, którym każdy z nas codziennie dysponuje. (…) I dlatego mamy święto Bożego Miłosierdzia i wiele obietnic, które w związku z tym świętem przekazała nam św. s. Faustyna Kowalska. (…) Bo to Pan Bóg wychodzi do nas ze swoją łaską, ze swoim przebaczeniem, ze swoim miłosierdziem. My tylko jesteśmy wezwani, aby ten dar przyjąć, aby podjąć współpracę z Bożą łaską, aby nie wątpić jak św. Tomasz (…) Mamy otworzyć swoje serce na ten dar Bożej łaski, która jest do nas kierowana w sakramencie pokuty, w Eucharystii, którą możemy umacniać nasze ludzkie, słabe siły. Jesteśmy dziś wezwani aby też być apostołami miłosierdzia – zachęcał ks. dyrektor.

Młodzi członkowie Caritas otrzymali także medaliki bł. matki Teresy z Kalkuty, która jest patronką ich koła. Działa ono od września ubiegłego roku, mając w swoich szeregach 36 uczniów klas starszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Podczas pierwszych miesięcy działalności, jeszcze jako kandydaci na członków koła Caritas, podejmowali oni wiele wspaniałych akcji. Pierwszą z nich było Pole Nadziei, przy krzyżu misyjnym przed kościołem. Zasadzone jesienią cebulki żonkili już zaczynają rosnąć, a niebawem zakwitną. Dochód z tej akcji został przeznaczony na rzecz jednego z hospicjów. Kolejnymi większymi działaniami koła było wystawienie sztuki "Opowieść wigilijna" w grudniu oraz Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. Jak informuje opiekun koła, katecheta Bogusław Brykała nie brakuje także pomysłów na działalność w przyszłości. – Uczniowie chętnie angażują się w tego rodzaju działania – wyjaśnia katecheta. – Z jednej strony dlatego, że lubią spędzać wolny czas robiąc coś ciekawego a zarazem pożytecznego. Można też dziś zauważyć dużą popularność, wręcz modę na działalność charytatywną, zwłaszcza wśród młodych ludzi – mówi opiekun koła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama