Nowy numer 3/2019 Archiwum

Modlitwa o bezpieczne dwa kółka

W Tłuchowie Mszą św. w kościele parafialnym rozpoczął się nowy sezon motocyklowy.

Od dwóch lat, dzięki zaangażowaniu kilku osób i zamiłowaniu do motocykli, utworzono w Tłuchowie klub motocyklowy "Wolny Duch", który zrzeszył ponad trzydzieści osób. Od tego momentu corocznie motocykliści zbierają się wiosną na Mszy św. w tłuchowskiej świątyni, aby otworzyć nowy sezon motocyklowy. W tym roku do tuchowskiej świątyni przybyło 150 motocyklistów, którzy w modlitwie prosili o opiekę i wszelkie łaski podczas podróży.

Po zakończonej Mszy św. ks. proboszcz Andrzej Zakrzewski pobłogosławił motocyklistów i poświęcił ich pojazdy. Korowód motocyklowy udał się następnie do Kikoła, gdzie nad jeziorem tradycyjnie utopiono Marzannę – symbol zimy i powitano wiosnę. Na zakończenie odbyło się spotkanie przy ognisku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy