Nowy numer 42/2018 Archiwum

Uwierz, że spotkasz Zmartwychwstałego

Za krzyżem i sztandarem Jezusa Miłosiernego, w parafii św. Wojciecha w Nasielsku przeszli uczestnicy wielkanocnego nabożeństwa "Drogi Światła".

W piątek Oktawy Wielkanocnej wierni parafii św. Wojciecha w Nasielsku przeszli 14 stacji upamiętniających spotkania Zmartwychwstałego ze swoimi przyjaciółmi i uczniami. W drodze od kościoła na cmentarz parafialny wierni, w tym młodzież przygotowująca się do bierzmowania, przeszli Drogą Światła.

- W Roku Miłosierdzia wędrujemy z feretronem Jezusa Miłosiernego, za krzyżem przepasanym wielkanocną stułą i za płonącym paschałem, prosząc o łaskę pokoju na świecie. Wystarczy włączyć telewizor, przeczytać codzienne gazety, włączyć komputer i przejrzeć najbardziej popularne portale internetowe, aby się o tym przekonać...W różnych regionach świata, ludzie ciągle poddawani są miażdżącej sile niesprawiedliwości! Morduje się wyznawców Jezusa w imię obłąkańczej ideologii dżihadu. O tym mówią nam ostatnie wydarzenia w Brukseli i Pakistanie. Wciąż gdzieś człowiek krzywdzi człowieka, i dla własnych, niejednokrotnie egoistycznych potrzeb, poniża jego godność! – mówił ks. Grzegorz Ostrowski, organizator wydarzenia.

W trakcie nabożeństwa uczestnicy rozważali spotkania zmartwychwstałego Chrystusa m.in. z Marią Magdaleną, niewiernym Tomaszem czy uczniami w drodze do Emaus oraz próbowali zgłębić osobiste przesłanie dla każdego wiernego, które z nich wynika. - Czy trzeba nam przypominać Nowinę, która jest dobra i zbawcza? I w której trwamy? Tak. Trzeba! Potrzebujemy przypominania spraw najbardziej podstawowych – tych, które przekazywane są "na początku" – jako najważniejsze i decydujące! Oto fundament: umarł za nasze grzechy, zgodnie z Pismem; został pogrzebany, zmartwychwstał trzeciego dnia – zgodnie z Pismem. Ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu. Wydarzenie paschalne Chrystusa – zawierzone Kościołowi! Dla nas: wyzwolenie z grzechu – mówił w czasie nabożeństwa ks. Ostrowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy