Nowy numer 43/2020 Archiwum

Królewska gra łączy pokolenia

Petr Golubka z Ukrainy został zwycięzcą 26. Memoriału Szachowego im. bł. abp. Antoniego J. Nowowiejskiego, który odbył się w Gimnazjum w Gąbinie, pod patronatem bp. Piotra Libery.

Do Gąbina przyjechało 66 szachistów z Polski i zagranicy. Rozgrywki szachowe odbywały się na terenie hali sportowej Gimnazjum w Gąbinie – systemem szwajcarskim (7 rund, tempo gry 30 minut na zawodnika). Zwyciężył Petr Golubka z Ukrainy, na drugim miejscu usytuował się Rafał Przedmojski z Warszawy, a na trzecim Mirosław Grabarczyk. Zwycięzcy pierwszych sześciu miejsc otrzymali nagrody finansowe. Nagrody rzeczowe otrzymali również najlepsi jurorzy w kategorii szkoły podstawowej: Michał Kozłowski, Aleksandra Szczypawka i Dominik Czarnomski, z gimnazjum: Jan Duda, Gabriel Magierski i Jakub Duda.

Z ogólnej klasyfikacji wynika, że najlepszą z kobiet-szachistek była Aleksandra Szczypawka z Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego "Mikołaj" i zajęła 21. miejsce. Najmłodszą zawodniczką była 8-letnia Katarzyna Milczarek z Gąbina, najstarszym zaś wśród uczestników był 79-letni Henryk Duda z Pabianic. Wśród szachistów był również były prezydent Miasta Płocka Mirosław Milewski, zajmując w końcowej klasyfikacji 33. miejsce.

Organizator, ks. Józef Szczeciński, zaprosił już na kolejne rozgrywki szachowe w czerwcu br, i zapowiada, iż tym razem będzie to Memoriał Szachowy im. św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama