Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dobra komunikacja

Konferencja, spotkanie z biskupem ordynariuszem, modlitwa, zwiedzanie wystaw muzealnych i wymiana doświadczeń - tak upłynął w Płocku wielkopostny dzień skupienia dla ludzi mediów.

Dobra komunikacja   Płock, 5.03. Wielkopostny dzień skupienia dla dziennikarzy mediów diecezjalnych, parafialnych i świeckich Agnieszka Małecka /Foto Gość Na doroczny dzień skupienia w opactwie pobenedyktyńskim przyjechało ok. 30 dziennikarzy i redaktorów z mediów diecezjalnych, parafialnych i świeckich. Spotkał się z nimi bp Piotr Libera, który m.in. podziękował im za pracę na rzecz Kościoła. - Dziś trudno wyobrazić sobie Kościół bez mediów. Praca w nich to bardzo ważna misja, a zarazem posłannictwo ludzi utożsamiających się z Kościołem, którzy głoszą Ewangelię na dachach - zauważył biskup płocki.

Dziennikarze uczestniczyli też w konferencji multimedialnej, zatytułowanej „Kościół a media”, którą poprowadził ks. Krzysztof Świerczyński, wicedyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Zwrócił uwagę, że Kościół ma „przeogromną moc przekazu” i wiele narzędzi do tego, aby prowadzić medialną ewangelizację. Jednak - zaznaczał - przekazywane informacje powinny zainteresować, przykuć uwagę odbiorcy.

- Komunikacja musi opierać się na prawdzie. Poza tym, gdy opisujemy trudne sytuacje, mamy dokonywać ich oceny, ale nie oceny człowieka. Papież Franciszek mówi, że trzeba komunikować się z wszystkimi bez wyjątku, nie powinniśmy więc wychodzić do innych z postawy pychy - przekonywał dalej wicedyrektor KRDP. Podczas konferencji wspomniał też o Niedzielach Radiowych, które będą się odbywać w poszczególnych parafiach.

Dobra komunikacja   Płock, 5.03. Wielkopostny dzień skupienia dla dziennikarzy mediów diecezjalnych, parafialnych i świeckich Agnieszka Małecka /Foto Gość W programie dnia skupienia znalazło się także spotkanie z przedstawicielem diecezjalnego biura Światowych Dni Młodzieży, który opowiadał o przygotowaniach do najważniejszego tegorocznego wydarzenia. Uczestnicy spotkania, którzy przyjechali m.in. z Gostynina, Tłuchowa, Sierpca, Pułtuska, Nasielska i Czernic Borowych, a także dziennikarze z Płocka modlili się wspólnie na Mszy św. i zwiedzili wystawy w Muzeum Diecezjalnym, związane z Rokiem Miłosierdzia i peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Był także czas na mniej formalne rozmowy przy kawie i herbacie. - Takie spotkania są na pewno potrzebne. Możemy się lepiej poznać, wymienić doświadczeniami, pomysłami - mówili uczestnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama