Nowy numer 33/2018 Archiwum

Cicha i piękna jak wiosna...

W tym roku wiosnę przynosi Maryja. Właśnie rozpoczyna się drugi etap nawiedzenia naszej diecezji przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Zaczynało się w czerwcowych upałach... na pułtuskim rynku, a potem w kolejnych parafiach - od Obrytego do Chociszewa.

Teraz peregrynacja rozpoczyna się w aurze przedwiośnia i topniejącego śniegu, w Wielkim Poście i w kontekście 1050. rocznicy chrztu Polski. Przed nami szlak od Sudrag, Czerwińska i Wyszogrodu do płockiej katedry.

Jak przeżyją rekolekcje i spotkania z Maryją mieszkańcy tej części naszej diecezji? Duszpasterskie doświadczenie uczy, jak ważne jest przygotowanie, a później podtrzymywanie w parafii ducha spotkania z Maryją. To pewne, że Bóg przez Maryję potężnie działa, ale zawsze otwarte pozostaje pytanie, na ile my otwieramy się na Jego łaskę.

Otworzyły się drzwi miłosierdzia, zapłonął kaganek wiary, ale w ile spraw Kościoła i parafii, tak konkretnie i wielkodusznie, się zaangażowaliśmy? I czy tak po ludzku i po chrześcijańsku ta peregrynacja czyni nas lepszymi?

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma