Nowy numer 43/2020 Archiwum

Miłosierdzie niech rośnie w nas

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku trwa nowenna przed rocznicą pierwszych objawień.

- Tu Pan Jezus mówi do św. s. Faustyny: "Wymaluj obraz..., Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto..., Niech się nie lęka zbliżyć do mnie grzesznik" (nn. 47-50). Mowa jest więc tu o obrazie, o święcie Miłosierdzia Bożego i ufności - mówi s. Jolanta Pietrasińska z płockiego klasztoru na Starym Rynku.

 - Obraz jest naczyniem, które podaje nam sam Jezus. Jest narzędziem Bożego miłosierdzia. Przez ten wizerunek, objawiony św. s. Faustynie właśnie w Płocku możemy wejrzeć w tajemnicę Jezusa, tego, co jest w Jego sercu. Oto Jezus, który zbawia, bo za nas idzie na krzyż i umierając wybawia nas od mocy zła, z niewoli szatana. Jest to Bóg, który jest wierny Swej miłości. On wypełnił sprawiedliwość i przekroczył jej miarę Swym miłosierdziem. Naszą odpowiedzią jest ufność: to przesłanie o Bogu bogatym w miłosierdzie i nas grzesznikach - wyjaśnia s. Jolanta Pietrasińska.

Główne uroczystości w 85. rocznicę objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie odbędą się w przyszły poniedziałek, 22 lutego w sanktuarium na Starym Rynku i w katedrze. O godz. 6.30, 10, 12 i 15.30 w kaplicy będą sprawowane Msze św. O godz. 15, w Godzinie Miłosierdzia - modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 21.

W katedrze o godz. 18 Mszy św. będzie przewodniczył abp Henryk Hoser, biskup warszawsko-praski. O godz. 19 koncert pop-oratorium "Miłosierdzie Boże": słowa św. s. Faustyna Kowalska, muzyka: Zbigniew Małkowicz, w wykonaniu zespołu Lumen.

Grupa płocczan, skupionych przy parafii św. Stanisława Kostki, po raz kolejny organizuje akcję: "Zapal światło Miłosierdzia". Zachęcają wszystkich mieszkańców miasta do zapalenia świec w oknach domów, od godz. 19 do 21, czyli do Apelu Jasnogórskiego, właśnie w wieczór 22 lutego.

W dniach poprzedzających 22 lutego w sanktuarium na Starym Rynku trwa nowenna. Ks. rektor Andrzej Pieńdyk i siostry Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają szczególnie w Godzinie Miłosierdzia oraz na Mszę św. o godz. 17. W dniach nowenny księża kaznodzieje na popołudniowej Mszy św. głoszą tematyczne kazania o uczynkach miłosierdzia względem ducha.

Przypomnijmy, że w Roku Miłosierdzia płockie sanktuarium na Starym Rynku jest świątynią jubileuszową, w której, pod zwykłymi warunkami, każdego dnia można uzyskać odpust zupełny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama