Nowy numer 24/2018 Archiwum

Poznaj miasto

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje kolejne szkolenie dla przyszłych przewodników.

Kościoły, muzea, starówka i zabytkowe kamienice, Wzgórze Tumskie z panoramą na Wisłę, ogród zoologiczny - Płock ma się czym pochwalić, a wiele z tych obiektów i miejsc pozostaje do odkrycia nawet dla samych mieszkańców miasta. Pokazały to kolejne edycje zwiedzania w ramach projektu "Odkryj z nami Płock", które cieszą się rosnącą popularnością.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna po drugi organizuje szkolenie dla osób, które chciałyby zostać przewodnikami po najciekawszych, zabytkowych miejsca miasta. 40 godzin teorii, 18 trzygodzinnych zajęć w obiektach zabytkowych i turystycznych miasta oraz 12 godzin praktyki, czyli poprowadzenie wybranymi trasami pod kierunkiem instruktora - tak ma wyglądać szkolenie, które potrwa 4 miesiące, a rozpocznie się już w marcu.

Podstawowe warunki, jakie trzeba spełnić, by wziąć w nim udział to ukończone 18 lat, minimum średnie wykształcenie, poświadczone kopią odpowiedniego dokumentu, a także bycie nie karanym za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego lub pilota wycieczek. Osoby ze znajomością języków obcych (poświadczoną dokumentem) będą miały pierwszeństwo w naborze. Kurs zakończy się egzaminem, złożonym z części teoretycznej i praktycznej, która będzie polegała na samodzielnym oprowadzeniu grupy po wybranej trasie. Uczestnicy szkolenia otrzymają też materiały pomocnicze, a pomyślnie zdany egzamin zostanie poświadczony certyfikatem PLOT. Szkolenie jest płatne i pokrywa koszty przeprowadzonych zajęć.

Więcej informacji, wraz z deklaracją uczestnictwa w szkoleniu, można uzyskać na stronie Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - www.turystykaplock.eu oraz w jej dziedzinie, w Domu Darmstadt, Stary Rynek 8.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma