Nowy numer 43/2020 Archiwum

Poznaj miasto

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje kolejne szkolenie dla przyszłych przewodników.

Kościoły, muzea, starówka i zabytkowe kamienice, Wzgórze Tumskie z panoramą na Wisłę, ogród zoologiczny - Płock ma się czym pochwalić, a wiele z tych obiektów i miejsc pozostaje do odkrycia nawet dla samych mieszkańców miasta. Pokazały to kolejne edycje zwiedzania w ramach projektu "Odkryj z nami Płock", które cieszą się rosnącą popularnością.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna po drugi organizuje szkolenie dla osób, które chciałyby zostać przewodnikami po najciekawszych, zabytkowych miejsca miasta. 40 godzin teorii, 18 trzygodzinnych zajęć w obiektach zabytkowych i turystycznych miasta oraz 12 godzin praktyki, czyli poprowadzenie wybranymi trasami pod kierunkiem instruktora - tak ma wyglądać szkolenie, które potrwa 4 miesiące, a rozpocznie się już w marcu.

Podstawowe warunki, jakie trzeba spełnić, by wziąć w nim udział to ukończone 18 lat, minimum średnie wykształcenie, poświadczone kopią odpowiedniego dokumentu, a także bycie nie karanym za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku z wykonywaniem zadań przewodnika turystycznego lub pilota wycieczek. Osoby ze znajomością języków obcych (poświadczoną dokumentem) będą miały pierwszeństwo w naborze. Kurs zakończy się egzaminem, złożonym z części teoretycznej i praktycznej, która będzie polegała na samodzielnym oprowadzeniu grupy po wybranej trasie. Uczestnicy szkolenia otrzymają też materiały pomocnicze, a pomyślnie zdany egzamin zostanie poświadczony certyfikatem PLOT. Szkolenie jest płatne i pokrywa koszty przeprowadzonych zajęć.

Więcej informacji, wraz z deklaracją uczestnictwa w szkoleniu, można uzyskać na stronie Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - www.turystykaplock.eu oraz w jej dziedzinie, w Domu Darmstadt, Stary Rynek 8.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama