Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ważne spotkanie w Roku Miłosierdzia

Bp Piotr Libera odwiedził Katolickie Stowarzyszenie Pomocy im. św. Brata Alberta w Płocku.

Tradycją stowarzyszenia działającego w Płocku przy ul. Kościuszki jest doroczne spotkanie, organizowane w rocznicę jego powstania. - Wpisaliście się na stałe w mapę Płocka. Nie może was zabraknąć, mimo różnych trudności - mówił do zgromadzonych bp Piotr Libera.

- W 23. roku działalności, w Roku Miłosierdzia, jesteśmy szczególnie zobowiązani do służby i świadczenia pomocy tym, którzy czekają na naszą bezinteresowną pomoc, mimo że miniony rok był pełen napięć i trudności - powiedziała Anna Kozera, prezes stowarzyszenia. Przypominając główne obszary działalności, zwróciła uwagę na bardzo ograniczone dotacje z Urzędu Miasta Płocka. - Ale mimo wszystko, w Roku Miłosierdzia uczymy się sięgać po najwyższe wzorce od Chrystusa, który uczy przebaczać i miłować - mówiła prezes Anna Kozera.

- Tak ważne i szlachetne dzieło musi wzrastać, mimo problemów i trudności - mówił biskup płocki. W czasie spotkania dzieci ze świetlicy środowiskowej "Oaza" wystawiły jasełka, na pożegnanie z kolędą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma