Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podniebny laureat

Młody, utytułowany motoparalotniarz Wojciech Bógdał otrzymał honorową nagrodę "Tłuchowianin Roku 2015".

W niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Tłuchowo poznali laureata przyznawanego od 2004 roku tytułu "Tłuchowianin Roku". Wyróżnienie to otrzymał Wojciech Bógdał. Student Politechniki Warszawskiej, od trzeciego roku życia związany z paralotniarstwem, ma na swoim koncie wiele znaczących osiągnięć. Młody tłuchowianin to m.in. indywidualny mistrz świata (2015) i mistrz Europy (2014) w slalomach motoparalotniowych, mistrz świata w sztafecie, trzykrotny drużynowy mistrz świata, podwójny mistrz (2015) i podwójny wicemistrz (2014) Polski w slalomach i konkurencjach klasycznych. Ponadto Wojciech Bógdał uzyskał VI lokatę podczas Igrzysk Lotniczych w Dubaju (2015), IV na Mistrzostwach Świata 2014 w Matkopuszta (Węgry), III w Slalomowych Mistrzostwach Czech 2013, III w Slalomowych Mistrzostwach Polski 2013 w Rudnikach, został Drużynowym Mistrzem Europy 2014. Jego osiągnięcia w tej dziedzinie są niepowtarzalne. Kapituła doceniła dorobek sportowy laureata, determinację, z jaką dąży do wyznaczonego sobie celu, oraz niebywałe zaangażowanie i zdolności. Pamiątkową statuetkę wręczył nagrodzonemu wójt gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski.

Nagroda ta przyznawana jest osobom, które swoją aktywnością i zaangażowaniem wnoszą indywidualny wkład w codzienne funkcjonowanie i rozwój gminy. Pomysłodawcą nadawania tego zaszczytnego tytułu, a wraz z nim nagrody statuetki, jest tutejszy proboszcz ks. Andrzej Zakrzewski. Corocznie uroczystość poprzedzona jest Mszą św., odprawioną w tłuchowskiej świątyni, w intencji samorządowców. Główna część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Podczas gali honorowej tłuchowianie poznali tegorocznego laureata.

Wraz z przyznaniem tytułu "Tłuchowianina Roku" wręczana jest inna nagroda. Jej pomysłodawcą i fundatorem jest ks. kan. Andrzej Zakrzewski. "Srebrne Pióro" - wyróżnienie dla osób, które promują gminę i parafię w mediach - wręczono Klaudii Przymirskiej, redaktor biuletynu parafialnego "Apostoł", "Tłuchowskich Zeszytów Historyczno-Społecznych" i strony internetowej parafii oraz Zespołowi Redakcyjnemu kwartalnika "Tłuchowiaczek".

Podczas gali wręczono także Nagrodę im. ks. Wincentego Borkowskiego, przyznawaną osobom, które działają na rzecz zwiększenia atrakcyjności i potencjału gospodarczego gminy. Wyróżnienie to z rąk wójta gminy Tłuchowo otrzymał prezes Banku Żywności w Płocku Marek Kuczyński oraz zastępca prezesa Aldona Cybulska.

W programie uroczystości znalazł się również występ "Czarno-Czarnych w pigułce" oraz znanego performera, reżysera filmowego, konferansjera, poety i dziennikarza – Pawła Konio Konnaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama