Nowy numer 46/2019 Archiwum

Nowa twarz kurii

Biskup płocki wybrał następcę biskupa nominata Mirosława Milewskiego na stanowisko kanclerza kurii diecezjalnej.

- Czekają mnie nowe obowiązki, choć pracę w kurii znam od 2010 roku, gdy zostałem sekretarzem biskupa płockiego - mówi ks. Piotr Grzywaczewski, nowo mianowany kanclerz. - Podejmuję te zadania z pokorą i proszę o współpracę księży, siostry zakonne i wiernych świeckich.

Ks. dr Piotr Grzywaczewski ma 38 lat. Pochodzi z parafii św. Stanisława BM w Mławie, święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 r. z rąk biskupa Stanisława Wielgusa. Przez pierwsze dwa lata kapłaństwa był wikariuszem parafii św. Marcina w Zielonej Mławskiej. Od 2004 do 2007 studiował liturgikę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po powrocie do Płocka pełnił funkcję prefekta wychowawczego w Wyższym Seminarium Duchownym. Od 2007 roku jest wykładowcą liturgiki w WSD i Soborowym Studium Teologiczno-Pastoralnym oraz ceremoniarzem biskupim. W 2010 roku został mianowany sekretarzem biskupa płockiego. W 2013 roku został odznaczony tytułem kanonika honorowego Kapituły Katedralnej Płockiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama