Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kolęda dla każdego

Wspólne kolędowanie połączyło starszych i młodszych mieszkańców Przasnysza.

W niedzielne styczniowe popołudnie kościół farny wypełnił się wiernymi, którzy licznie przybyli, aby wspólnie śpiewać na chwałę nowo narodzonemu w Betlejem Jezusowi. "Przasnyskie kolędowanie: do juniora do seniora" zostało zorganizowane przez Radę Seniorów Miasta Przasnysza, harcerzy i zuchy z Przasnysza i pobliskiego Leszna, Koło Przyjaciół Harcerstwa, Młodzieżową Radę Miasta oraz scholę parafii św. Wojciecha.

Jak wyjaśnił ks. proboszcz Andrzej Maciejewski piękny pomysł wspólnego kolędowania w przasnyskiej farze wyszedł od seniorów. Spotkanie rozpoczęła modlitwa harcerska. Przy akompaniamencie organów, gitar i akordeonu zabrzmiały nowe oraz stare, dobrze znane kolędy jak "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy", "Cicha noc", "Gdy się Chrystus rodzi" oraz wiele innych. Zaśpiewano je w całości, uwzględniając wszystkie zwrotki, a nie jak to teraz często bywa tylko te najbardziej znane. Wspólne, radosne kolędowanie zdawało się nie mieć końca. Kolędy zostały przeplecione fragmentami wierszy o Bożym Narodzeniu.

- Wyśpiewaj swoją radość i święte zdziwienie. Syn Boży przychodzi, by dać ci zbawienie - zachęcał jeden z utworów. - Bo kolędowanie to też świętowanie - wyjaśniał inny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL