Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gdy uśmiechniesz się do brata...

- Nasze Kościoły tworzą mozaikę. Jest ona piękna, gdy nawzajem się szanujemy i życzliwie pozdrawiamy - mówił bp Marek M. Karol Babi w mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości.

- W świecie, który jest głęboko podzielony, mamy świadczyć o łasce Bożej i bezwarunkowej miłości. Mamy dawać świadectwo - mówił w mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości bp Marek M. Karol Babi. Biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów przewodniczył Mszy św. w ramach obchodów tygodnia ekumenicznego w Płocku.

- Ta modlitwa jest wyrazem jedności między nami i zjednoczenia z odwiecznym Bogiem - zwrócił uwagę bp Babi.

Czytania mszalne odczytali duchowni mariawicki, katolicki i prawosławny, a kazanie wygłosił ks. Michał Jabłoński - proboszcz parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie. - Przychodzimy do kościoła ze swymi troskami, radościami i nędzą. Otrzymujemy w nim pociechę i wzmocnienie, otrzymujemy wiarę. Ale czy przypadkiem nie więcej w nas lęków i obaw? (...) Okażmy naszym braciom i siostrom, że dzięki im i nam ten Kościół jest piękny, bogaty i niepowtarzalny. Tak, bez ciebie i twojej historii, doświadczenia, Kościół nie byłby tak pełny i bogaty. Jesteśmy tu zjednoczeni po to, aby ubogacić się wzajemnie - mówił ks. Jabłoński. - Jesteśmy tu nie po to, aby nawracać siebie nawzajem, ale by wzajemnie się wzbogacać. Dzięki temu nasze Kościoły mogą być ostojami pojednania, przebaczenia i miłości. Czerpiemy radość z tego, że przebywamy razem. Dobrze, że jesteśmy tu razem - akcentował duchowny.

- Potrzeba dziś mozaiki wyznań i modlitwy, potrzeba wzajemnego uśmiechu i życzliwości, abyśmy naprawdę stali się sobie bliżsi - akcentował na zakończenie Mszy św. bp Babi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL