Nowy numer 42/2019 Archiwum

Maleńkiej Miłości

Szczelnie wypełniła się rypińska fara pw. Trójcy Świętej na wspólnym kolędowaniu z Eleni.

To nie był koncert, ale wspólne i serdeczne kolędowanie - na tym bardzo zależało Eleni, która zachęcała do wspólnego kolędowania zgromadzonych tłumnie w kościele Trójcy Świętej.

Wyśpiewano więc najpopularniejsze polskie kolędy. Nie mogło zabraknąć najbardziej znanej pastorałki piosenkarki - "Maleńka przyszła Miłość". Bardzo spodobała się publiczności również pastorałka "Greccio", która mówi o św. Franciszku z Asyżu, który w Greccio zbudował pierwszą szopkę betlejemską dla uczczenia Bożego Narodzenia.

"Pokaż drogę do Betlejem, zapal w nas blask gwiazdy nowej. Światu, który trwa w ciemnościach, chcemy zanieść wieść o Słowie" - śpiewała Eleni w refrenie.

Wymowne słowa padły w ostatniej zwrotce utworu: "Jak Franciszek nowy żłóbek światu dał, tak niech każdy małą szopkę w sercu ma, tak, by świat nas mógł rozpoznać po miłości Bożej w nas, którą przyniósł Betlejemski święty czas" - wyśpiewała piosenkarka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL