Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pułtuski hołd

Ulice miasta nad Narwią od kilku lat 6 stycznia przypominają betlejemskie drogi do miejsca Bożego Narodzenia.

W bazylice pojawili się Trzej Królowie. - To święto zwraca naszą uwagę, jak ważny jest człowiek, skoro Bóg przychodzi do nas - mówił w czasie Mszy św. w bazylice kolegiackiej ks. kan. Wiesław Kosek, dziekan pułtuski. - Dziś prosimy o wiarę i o siłę do dawania świadectwa. Potrzebujemy również daru umiejętności przebaczania, zwłaszcza teraz, bo trwa Rok Miłosierdzia - mówił ks. Kosek.

Od Eucharystii i hołdu złożonego przez najmłodszych - całuska przesłanego Jezusowi w żłóbku, rozpoczął się kolejny pułtuski Orszak Trzech Króli. Pochód przeszedł ul. ks. Piotra Skargi, al. Polonii i przez Rynek. Przed kościołem szkolnym przypomniano scenę odwiedzin u Heroda. Przed ratuszem była zbudowana stajenka. Tam zmierzał orszak i tam pokłoniono się Dzieciątku.

Pułtuskim, gościnnym zwyczajem, na uczestników orszaku czekał również gorący posiłek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL