Nowy numer 41/2019 Archiwum

366 dobrych szans

Rok bogatszy o jeden dzień - wszak to 2016 jest rokiem przestępnym, aby coś więcej i lepiej przeżyć, zrobić i zaangażować się.

Najnowszemu wydaniu "Gościa Płockiego" towarzyszy zestawienie wydarzeń, które będą miały miejsce w tym roku, oraz tych, które już się wydarzyły, czy to niedawno, czy wieki temu. Dla naszej diecezji to wciąż szczególny i piękny czas nawiedzenia przez obraz Matki Bożej. Jeszcze wiele parafii przeżyje piękne chwile z Maryją. Obecność ikony jasnogórskiej towarzyszy w naszej diecezji obchodom 1050. rocznicy chrztu Polski.

Wielu będzie pielgrzymowało w Roku Świętym do kościołów jubileuszowych, a jest ich aż 16 w całej diecezji. Przyjmiemy młodzież z całego świata na ŚDM i przez tydzień, jako diecezja, staniemy się "Studnią Jakubową" - będzie to ważny czas świadectwa i test na naszą gościnność i otwartość.

Ale przede wszystkim ten rok to Jubileusz Miłosierdzia, nie tylko tego celebrowanego w kościołach i na pielgrzymkach, ale przede wszystkim przeżywanego i doświadczonego w codziennych postawach i gestach. Tak się składa, że w naszej diecezji temu jubileuszowi towarzyszy 130. rocznica urodzin bł. bp. Leona Wetmańskiego, pochodzącego z Żuromina męczennika, ale przede wszystkim wyrazistego świadka miłosierdzia. Warto przypomnieć postać tego świętego biskupa, który napełnił Płock i diecezję wieloma inicjatywami na rzecz potrzebujących i swoim wielkim sercem. A tego nam wszystkim potrzeba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL