Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z misyjną kolędą

W parafii św. Wojciecha w Nasielsku trwa akcja Małych Kolędników Misyjnych.

Akcja kolędników misyjnych już od kilkunastu lat jest propagowana w parafii św. Wojciecha w Nasielsku. Przypomina, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi, a jest jeszcze wielu, którzy Go nie znają i niejednokrotnie żyją w skrajnym ubóstwie i bez podstawowych środków do życia. Poprzez taką akcję można im pomóc nie tylko modlitwą, ale również konkretnymi ofiarami materialnymi.

Po raz kolejny dzieci z Koła Papieskich Dzieł Misyjnych wyruszyły po ulicach Nasielska wraz z katechetkami Teresą Wrońską i Małgorzatą Komorowską. Tegoroczne kolędowanie było szczególnie radosne i owocne, bo orędował z nimi bł. Jan Beyzym, polski misjonarz, który wyjechał na Madagaskar, aby służyć najuboższym, zwłaszcza trędowatym. Kolęda misyjna była okazją, aby przez modlitwę i ofiary materialne wspomóc dzieci z Madagaskaru.

Mieszkańcy Nasielska chętnie otwierali drzwi domów, a także swoje serca na potrzeby malgaskich dzieci. Cieszyli się, że wracają stare tradycje w misyjnej oprawie, padało wiele ciepłych słów, a nawet serdeczne uściski i zaproszenia na następny rok. Owocem kolędowania będzie wsparcie dzieci z Madagaskaru w wysokości 3 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama