Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bogarodzica

Diecezja płocka przeżywa szczególny czas nawiedzenia przez obraz Jasnogórskiej Bogarodzicy. Z bliska patrzymy na Maryję, a Ona porusza nasze serca.

- Aby spojrzeć w oczy Maryi, trzeba mieć czyste serce - mówi o. Marek Kowalski, paulin, który wielokrotnie na szlaku nawiedzenia w parafiach naszej diecezji prowadzi rekolekcje maryjne. - W spotkaniu z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z pewnością pomoże modlitwa słowami Apelu Jasnogórskiego: "Maryjo, Królowo Polski: jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam!". Z pewnością pomoże w tym akt zawierzenia Matce Bożej oraz przygotowanie konkretnych darów duchowych. Niech one będą solidnie przemyślane, wymodlone i przygotowane, aby nasz dar dla Maryi był szczery. To są również duchowe wskazówki dla tych którzy przeżyli już dobę nawiedzenia, aby duchowe owoce pozostały w nich długo i przemieniały z Maryją ich życie - zauważa o. Kowalski. - Najpierw trzeba się napatrzeć na Maryję i Jezusa, a potem przyjdą poruszenia serca i słowa modlitwy - dodaje paulin.

Diecezja płocka przeżywa szczególny czas nawiedzenia przez obraz Jasnogórskiej Bogarodzicy. Z bliska patrzymy na Maryję, a Ona porusza nasze serca. - W oczach ludzi zawsze widzimy wzruszenie i łzy. Wiemy ze świadectw księży i świeckich, że częstym owocem spotkania z Maryją jest pojednanie: w rodzinie, w sąsiedztwie. Właśnie przy okazji spotkania z obrazem jasnogórskim coś pęka w ludzkich sercach i wyciągają się ręce do zgody - mówią ojcowie paulini. - Wszystkim towarzyszy to przeświadczenie, że rzeczywiście spotkają się z Matką, która nawiedza swoje dzieci i tak jak nikt inny patrzy z miłością w ich oczy i serca - dodają.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama