Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
      • Bielsko-Żywiecka
      • Elbląska
      • Gdańska
      • Gliwicka
      • Katowicka
      • Koszalińsko-Kołobrzeska
      • Krakowska
      • Legnicka
      • Lubelska
      • Łowicka
      • Opolska
      • Płocka
      • Radomska
      • Sandomierska
      • Świdnicka
      • Tarnowska
      • Warmińska
      • Warszawska
      • Wrocławska
      • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Wieczór z Gwiazdą

Wieczór z Gwiazdą przejdź do galerii

Przed płockim Ratuszem odbyła się kolejna wigilia z udziałem mieszkańców miasta. Były życzenia świąteczne, powitanie Betlejemskiego Światła Pokoju, a także ciepły poczęstunek i żywa szopka.

 
Płock, 20.12.2015. Na Starym Rynku odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem bp. Piotra Libery i prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego Agnieszka Małecka /Foto Gość
2m 49s

W niedzielny wieczór z wieży ratuszowej zabrzmiał na początek grany na żywo hejnał płocki, a na scenie pojawili się m.in. prezydent miasta i biskup płocki oraz harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju.

- Niech to będzie czas nie tylko wytchnienia, ale przede wszystkim spotkania z drugą osobą, z najbliższymi i pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. Życzę wszystkim, byśmy potrafili się dzielić miłością. Niech jej nie zabraknie także w 2016 r. Niech to będzie dobry, błogosławiony rok dla nas wszystkich! - życzył płocczanom prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

Biskup płocki przypomniał natomiast o rozpoczynającym się Roku Miłosierdzia. - Jesteśmy dosłownie kilkanaście kroków od sanktuarium Bożego Miłosierdzia, tu, gdzie św. s. Faustyna, otrzymała polecenie namalowania obrazu Jezusa. Każdemu z nas życzę, byśmy dzielili się tym Bożym miłosierdziem, bo na świat przychodzi Jezus Chrystus, który jest miłosierdziem - mówił bp Piotr Libera. Zachęcał, by w ten świąteczny czas dzielić się również przebaczeniem, pojednaniem i pokojem.

Życzenia mieszkańcom Płocka złożyli także biskup naczelny Kościoła starokatolickiego mariawitów Karol M. Babi i posłanka Elżbieta Gapińska. Hierarcha zachęcił, by siadając przy wigilijnym stole, dzielić się z tymi, których się kocha, miłością i pokojem. - Życzę państwu poczucia wspólnoty przy wigilijnym stole. Byście przy niezwykłej, wspaniałej atmosferze mogli się spotkać z bliskim i kochanymi - powiedziała Elżbieta Gapińska.

Harcerze płoccy przekazali na ręce prezydenta Betlejemskie Światło Pokoju, które zostało przyniesione już w niedzielę rano do katedry. Chwilę potem uczestnicy wigilii mogli już indywidualnie podzielić się opłatkiem i z przedstawicielami władz miasta i biskupami, i między sobą. Do polowej kuchni, rozstawionej niedaleko głównej sceny, uformowała się szybko bardzo długa kolejka. Każdy mógł się poczęstować gorącym barszczem i pierogami, kapustą z grochem i ciastem. A to wszystko przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych wykonywanych na żywo przez chór Vox Singers i Płocką Kapelę Podwórkową.

Na najmłodszych czekały dodatkowe atrakcje, w tym spotkanie ze św. Mikołajem i żywa szopka betlejemska, w której można było zobaczyć, a nawet pogłaskać baranki, osiołka i kozy. Mimo raczej wiosennej aury, na Starym Rynku wystartowało już lodowisko, które także w ten niedzielny wieczór było oblegane przez łyżwiarzy.

Podczas tej wigilii miały swoją premierę wydawnictwa płytowe POKiS. To m.in. świąteczny krążek: „My Ci zaśpiewamy po caluśkiej Ziemi. Najpiękniejsze Kolędy Świata”, na którym można usłyszeć chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, chór POKiS Vox Singers oraz mezzosopranistkę Monikę Krajewską i organistkę Natashę Ulyanowsky.

« ‹ 1 › »
Wigilia na Starym Rynku

Foto Gość DODANE 20.12.2015 AKTUALIZACJA 21.12.2015

Wigilia na Starym Rynku

​W Płocku odbyła się Wigilia przed Ratuszem z udziałem prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego i bp. Piotra Libery. Harcerze przekazali na ręce prezydenta Betlejemskie Światło Pokoju; na najmłodszych czekało spotkanie ze św. Mikołajem i żywa szopka betlejemska. Na scenie wystąpił chór Vox Singers i Płocka Kapela Podwórkowa. zdjęcia: Agnieszka Małecka /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

am

|

21.12.2015 00:15 GOSC.PL 21.12.2015 00:15

publikacja 21.12.2015 00:15

0 FB tweetnij
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • PŁOCK
  • WIGILIA PRZED RATUSZEM
  • ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

am

Polecane w subskrypcji

  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X