Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tu stacja Ciechanów

O 8.10 w niedzielę 13 grudnia Pendolino wjechało i... zatrzymało się. Zakończyła się w ten sposób ponad półtoraroczna walka miejscowych samorządowców i parlamentarzystów o uwzględnienie miasta w rozkładzie jazdy tego najszybszego obecnie w Polsce pociągu.

Wśród kilkorga pasażerów, którzy w niedzielny, deszczowy ranek wysiedli z Pendolino na ciechanowskim peronie, byli senator Jan Maria Jackowski i posłanka Anna Cicholska. Senator wyraził zadowolenie ze spełnienia przez PKP postulatów lokalnych środowisk.

Zgodnie z nowym, obowiązującym od 13 grudnia rozkładem Pendolino zatrzymuje się w Ciechanowie sześć razy – trzy razy w kierunku Gdyni i trzy w kierunku Warszawy. Do Trójmiasta z Ciechanowa można dojechać nim w 1 godz. 52 min., do Warszawy – w 55 min., do Krakowa – w 3 godz. 22 min. Ciechanów jest jedynym mazowieckim miastem na trasie Warszawa–Gdynia, w którym zatrzymuje się Pendolino.

We wtorek 15 grudnia w Ciechanowie oficjalnie zostanie otwarty nowy dworzec. Obiekt zastąpił dotychczasowy, wzniesiony w drugiej połowie XIX-wieczny budynek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama