Nowy numer 41/2019 Archiwum

Szlakiem Miłosierdzia do ŚDM

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży są wyjątkową okazją do wspierania działań, które podejmują zarówno wolontariusze, jak i przyszli uczestnicy przyszłorocznego spotkania z papieżem w Krakowie.

Wspierać ich można zarówno materialnie, jak i duchowo. Historia Kościoła podpowiada, że wspaniałe dzieła rodziły się za sprawą wstawienników i że wiele łask spływało od Boga wtedy, kiedy dana społeczność zbierała się razem na modlitwie. Kluczowe okazywały się krucjaty nieustannej modlitwy. Rozpoczynający się Rok Miłosierdzia jest wspaniałą okazją do podjęcia takiej krucjaty, do zawierzania Bożemu Miłosierdziu dzieła Światowych Dni Młodzieży.

Diecezjalne Biuro Studnia rozpoczęło właśnie akcję modlitewną "Iskra Miłosierdzia". Każdego dnia poszczególne parafie diecezji płockiej zgodnie z harmonogramem będą modliły się Koronką do Bożego Miłosierdzia, zatem konkretna wspólnota będzie modlić się w intencji ŚDM.

- Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który papież Franciszek otworzył 8 grudnia w Rzymie, to dobry moment, aby jeszcze bardziej włączyć się w duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - mówi Ola Grzybowska. - Przez kolejnych 8 miesięcy, każdego dnia poszczególne parafie będą modliły się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Chcemy powierzyć Bożemu Miłosierdziu uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkich organizatorów i wolontariuszy - dodaje Ola.

Akcja ma rozbudzić ducha modlitwy wspólnotowej za dzieło ŚDM, duchową łączność całej diecezji z dziełem ŚDM, świadomość dotyczącą zbliżających się Światowych Dni Młodych oraz zawierzyć uczestników, jak i wolontariuszy zaangażowanych w to dzieło.

Modlitwa zakończy się w dniu rozpoczęcia ŚDM w Krakowie, 26 lipca 2016 roku. Akcję "Iskry Miłosierdzia" rozpoczął dekanat bielski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL