Nowy numer 41/2019 Archiwum

Przasnyskie okno wspomnień

Jak zmieniało się miasto nad Węgierką na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, pokazuje ciekawa wystawa fotograficzna.

Pomysł zorganizowania wystawy pojawił się podczas realizacji projektu "Strefa Podróży Małych i Dużych". Uczestnicy tego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną przedsięwzięcia poznawali podczas cyklu weekendowych wycieczek swoje miasto i okolicę z ich historią, ciekawymi miejscami i wydarzeniami.

- Nasze "Strefy podróży małych i dużych" to promocja miasta i regionu – wyjaśnia bibliotekarka Iwona Robakowska. - Chcieliśmy, aby mieszkańcy poczuli się bardziej związani ze swoją miejscowością, aby poznali jej ciekawą historię, usłyszeli o miejscach, których już nie ma, a warto o nich pamiętać, aby poczuli się jak turyści i postrzegali swoje miasto jako inspirujące miejsce. Z uczestników wycieczek zrekrutowaliśmy dwa zespoły robocze - młodzieży i dorosłych - które pod opieką merytoryczną regionalisty Jana Chmielewskiego opracowały tematyczne szlaki turystyczne piesze po Przasnyszu i rowerowe po najbliższej okolicy - opowiada bibliotekarka.

Zorganizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystawa ”Przasnysz - powrót do przeszłości” stanowi kolejny punkt tego projektu. - Wystawa, do której zdjęć ze swoich zbiorów użyczyli nam mieszkańcy Przasnysza, regionaliści i miłośnicy naszego miasta i jego historii, pokazuje, jak zmieniało się nasze miasto, jego ulice, budynki i... ludzie - mówiła podczas wernisażu Iwona Robakowska. - Dzięki współczesnym fotografiom autorstwa Ewy Łukasiak możemy porównać te miejsca, przywołać wspomnienia, a może także odkryć nasze miasto na nowo - wyjaśniła bibliotekarka.

- Mam nadzieję, że ta wystawa okaże się oknem wspomnień, które dzięki niemu popłyną - dodaje dyrektor biblioteki Małgorzata Sobiesiak, mówiąc, że pierwsze inspirowane zdjęciami ciekawe rozmowy miały miejsce już podczas przygotowywania ekspozycji. Podobnie było także podczas wernisażu, którego uczestnicy z wielkim zainteresowanie oglądali prezentowane fotografie, żywo komentując przedstawione na nich miejsca, budynki i osoby. Było wiele pełnych barwnych wspomnień i rozmów. Nie brakowało nawet krytycznych uwag, korygujących zamieszczone przez organizatorów pod zdjęciami informacje.

Ekspozycja będzie dostępna dla oglądających do końca stycznia 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL