Nowy numer 43/2020 Archiwum

Biskup-rekolekcjonista na Tumach

Bp Antoni Długosz z Częstochowy prowadzi trzydniowe rekolekcje adwentowe w parafii katedralnej w Płocku.

Znany jest powszechnie jako "biskup od dzieci" i od telewizyjnego programu "Ziarno". Jego słowa wpadają prosto do serca i starszym i młodszym. Kazań nie głosi z ambony, ale z mikrofonem idzie jak najbliżej, do ludzi. Mogą się o tym przekonać wszyscy, którzy uczestniczą w rekolekcjach adwentowych w parafii św. Zygmunta w Płocku. Oto kilka myśli z rekolekcyjnych nauk:

- Chrystus niech będzie w nas pierwszy! Niech będzie w nas żywe zatroskanie o człowieka. Nie upadajmy na duchu, bo Bóg nas kocha. Jednoczmy, a nie dzielmy się między sobą. Niech Maryja nam towarzyszy, bo Ona jest Matką, której nam nigdy nie zabraknie. Wreszcie w cierpieniu dawajmy wyraz miłości bezinteresownej - te ewangeliczne i papieskie, bo pochodzące od Jana Pawła II wskazania, niech nas prowadzą, abyśmy wytrwali do końca.

- Powiedz Jezusowi, na co choruje twoja dusza! Powiedz Jemu, jaką masz twarz! Bóg, który kocha, nigdy nie wróci do naszych grzechów i nie będzie o nich pamiętał.

- Pan Bóg nie zostawia nas samym sobie z ciężarem grzechów. Zdarza się, że w życiu odczyniamy maskaradę i nie dajemy się poznać, kim naprawdę jesteśmy, bo zakładamy maski. Ale kiedy stajemy przed Jezusem, ta gra nie ma już sensu. Oddaj Panu twój fałsz, dwulicowość, twoją maskę.

- Po spowiedzi życie zaczyna inaczej smakować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama