Nowy numer 41/2019 Archiwum

Scena jest dla każdego

Zespół Szkół nr 3 w Płońsku pamiętał o swych niepełnosprawnych wychowankach.

Tegorocznym obchodom światowego dnia osób niepełnosprawnych towarzyszyło hasło "Tacy sami". Wydarzenie to służy integracji środowiska i ma na celu przeciwdziałanie ich dyskryminacji. - Otwieramy coraz to nowsze drzwi, aby niepełnosprawni mogli rozwijać swoje odkrywane talenty. Pracujemy z nimi, żeby ziściły się ich marzenia. Bo przecież wszyscy jesteśmy ...tacy sami – mówił podczas płońskiej akademii w sali kina Jacek Kostrzewa, dyrektor ZS nr 3.

- To, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą świadczy życie i osiągnięcia wielu osób, które potrafiły zaufać bliskim i Bogu. Wiara może przenosić góry. Wiele nam dajecie, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, abyście mogli realizować swoje marzenia - mówiła Anna Dumińska-Kierska, wicestarosta powiatu płońskiego.

Ks. Zbigniew Sajewski życzył bohaterom uroczystości jak największej liczby osób im życzliwych. - Kiedy człowiek jest otoczony takimi ludźmi, łatwiej jest mu się mierzyć z problemami dnia codziennego – mówił ks. dziekan.

W programie artystycznym uczniowie szkoły specjalnej prezentowali się na scenie na przemian z młodzieżą ze szkoły muzycznej i liceum. Bo przecież wszyscy jesteśmy tacy sami...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL