Nowy numer 43/2020 Archiwum

Scena jest dla każdego

Zespół Szkół nr 3 w Płońsku pamiętał o swych niepełnosprawnych wychowankach.

Tegorocznym obchodom światowego dnia osób niepełnosprawnych towarzyszyło hasło "Tacy sami". Wydarzenie to służy integracji środowiska i ma na celu przeciwdziałanie ich dyskryminacji. - Otwieramy coraz to nowsze drzwi, aby niepełnosprawni mogli rozwijać swoje odkrywane talenty. Pracujemy z nimi, żeby ziściły się ich marzenia. Bo przecież wszyscy jesteśmy ...tacy sami – mówił podczas płońskiej akademii w sali kina Jacek Kostrzewa, dyrektor ZS nr 3.

- To, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą świadczy życie i osiągnięcia wielu osób, które potrafiły zaufać bliskim i Bogu. Wiara może przenosić góry. Wiele nam dajecie, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, abyście mogli realizować swoje marzenia - mówiła Anna Dumińska-Kierska, wicestarosta powiatu płońskiego.

Ks. Zbigniew Sajewski życzył bohaterom uroczystości jak największej liczby osób im życzliwych. - Kiedy człowiek jest otoczony takimi ludźmi, łatwiej jest mu się mierzyć z problemami dnia codziennego – mówił ks. dziekan.

W programie artystycznym uczniowie szkoły specjalnej prezentowali się na scenie na przemian z młodzieżą ze szkoły muzycznej i liceum. Bo przecież wszyscy jesteśmy tacy sami...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama