Nowy numer 24/2021 Archiwum

Z sercem dla młodzieży

"Bombka" to wspólna akcja wolontariuszy parafialnego centrum ŚDM Żuromin.

Parafialne Centrum ŚDM Żuromin wyciąga nowe pomysły, jak z rękawa. – W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zrodził się pomysł, aby w ciekawy sposób pozyskać środki finansowe, także dla naszej młodzieży wyjeżdżającej na spotkanie z papieżem – mówi ks. Mateusz Molak, dekanalny duszpasterz młodzieży. – Wymyśliliśmy, że będziemy tworzyć makaronowe choinki, aniołki z gipsu, stajenki z drzewa, stroiki na stół i drzwi, a także wszelkiego rodzaju bombki – mówi ks. Mateusz. Przygotowania trwały miesiąc.

– Wszystkie rzeczy są owocem naszej pracy – zaznacza Asia Gruz. - Każdy z nas ma różne talenty artystyczne, więc i nasze prace są różne. Cieszymy się, że możemy wykorzystać w ten sposób nasze zdolności – dodaje.

– W swoich pracach wykorzystaliśmy wszelkie materiały pochodzące przede wszystkim z lasu, ale nie tylko – dodaje z uśmiechem Weronika. – Naszym materiałem stały się szyszki, kasztany, mech, kawałki drzewa, a także orzechy włoskie, suszone pomarańcze, susz egzotyczny, cynamon w pałkach – wylicza Justyna.

Celem akcji jest pozyskanie środków finansowych dla żuromińskiej młodzieży na wyjazd do Krakowa na ŚDM. – Zebrane środki chcemy przeznaczyć dla młodzieży, której nie stać na wyjazd, a bardzo mocno pracuje przy organizacji – wtrąca ks. Molak.

Wiele z prezentowanych stroików miało oryginalny kształt. Ozdoby były wykonane z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Wykorzystano przeróżne techniki. Żaden z wyrobów się nie powtarzał. Bombek było tak dużo i były tak piękne, że nie sposób wskazać najładniejszą. - Te niezwykłe okazy stały się własnością każdego, kto okazał dobre serce naszej ubogiej młodzieży, która pragnie tak samo, jak my spotkać się z ojcem świętym – dodaje Asia Gruz.  

Akcja miała również na celu integrację wolontariuszy. – Zawsze po szkole spotykaliśmy się, aby w atmosferze radości tworzyć te stroiki – mówi z uśmiechem ks. Mateusz Molak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama