Nowy numer 41/2019 Archiwum

Za biskupów i kanoników

Modlitwa za zmarłe duchowieństwo diecezji płockiej pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego.

Taki jest zwyczaj, że w pierwszych dniach listopada członkowie Kapituły Katedralnej Płockiej odprawiają Mszę św. za zmarłych biskupów, prałatów i kanoników kapituły katedralnej. Ich imiona odczytano w czasie Eucharystii. W ich gronie znalazł się zmarły w tym roku ks. Marek Makowski, prałat scholastyk tej kapituły. Liturgii przewodniczył bp Marcinkowski, prepozyt kapituły.

Po Mszy św. biskup wraz z księżmi kanonikami modlił się w krypcie katedry m.in. za pochowanych tam biskupów: Michała Nowodworskiego, Tadeusza Pawła Zakrzewskiego, Piotra Dudźca i Bogdana Sikorskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL