Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kulturalny skok

Po ponad 60 latach trwania w minionej epoce, po 18 miesiącach przebudowy i rozbudowy siermiężna siedziba Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku zyskała całkiem nowe, imponujące oblicze.

- Nowy budynek jest klamrą spinającą działalność samorządu miasta na polu kultury i jej dziedzictwa. Dzięki tej inwestycji płońską kulturę udało się wprowadzić w XXI w. To bez wątpienia cywilizacyjny skok - mówił w zmienionym nie do poznania kinie Kalejdoskop burmistrz Andrzej Pietrasik. - Doszliśmy do wniosku, że powinno być to miejsce spotkań, gdzie płońszczanie będą odkrywali swoją tożsamość i pozwolą sobie na pewną ekspresję.

- To dla mieszkańców Płońska długo wyczekiwany moment. W półtora roku przeszliśmy jako instytucja kultury z epoki analogowej w klimatach PRL-u do normalności i nowoczesności - dodała szefowa MCK Elżbieta Wiśniewska. Zaproszeni na oficjalne otarcie placówki goście zgodnie przyznawali, że płoński MCK należy teraz do grupy najefektowniejszych domów kultury nie tylko na Mazowszu, ale i w całej Polsce.

Inwestycja kosztowała około 20 mln zł. W tej kwocie zawierają się również fundusze pozyskane w ramach projektu "Dom kultury to nie same mury", który celował w wyposażenie pomieszczeń MCK. - Zadanie byłoby niemożliwe do zrealizowania bez wsparcia urzędu marszałkowskiego i środków unijnych. Z własnych pieniędzy nie udźwignęlibyśmy ciężaru zakrojonego na tak dużą skalę przedsięwzięcia - zwrócił uwagę burmistrz Płońska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL