Nowy numer 42/2019 Archiwum

Napełnij dzban Samarytanki przejdź do galerii

Szkolenie objęło wszystkie dekanaty diecezji, z wyłączeniem dwóch dekanatów płockich. Tam, ta sama akcja przeprowadzona została w lipcu bieżącego roku.

Parafialne Centra ŚDM spotkały się z wolontariuszem "Studni Jakubowej", aby jeszcze bardziej doszkolić się w przygotowaniach do Światowych Dniach Młodzieży. Poznawali tajniki dobrego zachęcania do przyjmowania pielgrzymów w swoich domach, efektywnego zbierania pieniędzy do puszek - dzbanów, które zostaną przeznaczone na organizację przyjazdu młodzieży z Armenii, Gruzji, Peru, Wenezueli do Płocka na Dni w diecezji podczas ŚDM.

- Myślę, że to szkolenie jest ważnym punktem w przygotowaniach do ŚDM - zauważa ks. Marcin Durzyński, duszpasterz młodzieży w dekanacie makowskim. – Akcja "Napełnij dzban", promocja ŚDM w diecezji płockiej oraz zbiórka pieniędzy dla młodzieży z krajów misyjnych, gdzie przebywają nasi misjonarze, to przede wszystkim zaangażowanie młodych ludzi, którzy chcą pomóc swoim rówieśnikom, którzy tak jak oni, pragną spotkania z papieżem - dodaje ks. Marcin.

- Podczas szkolenia mamy nauczyć się, jak uświadamiać ludziom, że każda pomocna dłoń potrzebna jest przy organizacji ŚDM – mówi w rozmowie z "Gościem Płockim" Ola Pepłowska, wolontariuszka z parafii św. Józefa w Makowie. - Jeden pielgrzym, który przybędzie do Polski, potrzebuje jedynie 2 m2. My wolontariusze jesteśmy po to, aby zorganizować Święto Młodzieży - nasze święto. Dlatego naszym głównym celem jest zebranie jak największej ilości młodych, aby wspólnie świętować z Chrystusem, z papieżem, już za rok w Krakowie - dodaje Ola.

- To szkolenie ma nam pomóc w przygotowaniu się do wielkiej akcji, jaką jest "Napełnij dzban" - dzieli się w rozmowie z "Gościem Płockim", Lidia Stolarczyk. - To będzie wyjątkowy czas. W niedzielę, 25 października, będziemy rozgłaszać ideę ŚDM oraz będziemy starać się zebrać jak najwięcej pieniędzy na przyjazd młodzież z krajów biedniejszych, którzy chcą tutaj razem z nami być - dodaje Lidia. - Chcemy pomóc tym ludziom, aby tak samo jak my, mogli doświadczyć tego wspaniałego czasu, spotkania zarówno z Jezusem oraz czasu radości, kiedy możemy się spotkać wszyscy razem - zauważa Lidia.

Więcej na temat akcji "Napełnij dzban" w wydaniu papierowym Gościa Płockiego na 25 października.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL