Nowy numer 43/2020 Archiwum

Papież czytany

W przasnyskiej farze wybrzmiały dzieła św. Jana Pawła II. To kolejna próba słuchania nauczania wielkiego świętego.

Akcję "Przasnysz czyta papieża", w której udział wzięło kilkadziesiąt osób, w parafii św. Wojciecha zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu.

- Pomysł wpadł mi do głowy podczas niedzielnej Mszy św., nazajutrz po Narodowym Czytaniu "Lalki" Bolesława Prusa - opowiada bibliotekarka Luiza Dawidziuk. - Pomyślałam, że coś podobnego można zorganizować na Dzień Papieski w trwającym Roku św. Jana Pawła II. Zwłaszcza, że w zeszłym roku w naszym kościele wspólnie czytaliśmy "Dzienniczek" św. s. Faustyny Kowalskiej. Czytanie dzieł św. Jana Pawła II zostało zorganizowane przez cały personel naszej biblioteki. Zaraz po ogłoszeniu naszej akcji zaczęli zgłaszać się chętni, którzy bardzo chcieli wziąć w niej udział - wyjaśnia inicjatorka.

W czytaniu uczestniczyli dorośli, dzieci i młodzież; nierzadko rodziny lub małżeństwa. Przez cały dzień od rana do wieczora usłyszeć można było fragmenty papieskich homilii wygłoszonych podczas pielgrzymek do Polski. Czytającym towarzyszyły portret i relikwie wielkiego papieża.

- Widać było, że wszyscy czytający bardzo przeżywali powierzone im teksty - mówi Luiza Dawidziuk. - Dlatego bardzo przyjemnie było ich słuchać. Ładnie uczestniczyły dzieci. Dziękujemy proboszczowi, ks. Andrzejowi Maciejewskiemu, za przychylność i wsparcie akcji oraz ponad 50-osobowej grupie mieszkańców Przasnysza i okolic, którzy czytali fragmenty dzieł naszego świętego papieża - to dzięki nim ta akcja mogła się odbyć. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok i w następnych latach na kolejnych edycjach "Przasnysz czyta papieża" - jest jeszcze wiele papieskich słów, które warto usłyszeć. Warto, aby ta akcja na trwałe wpisała się do kalendarza wydarzeń w naszej parafii - marzy bibliotekarka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama