Nowy numer 42/2019 Archiwum

One tu były!

Najpierw krzyż i ikona "spotkały się" z setkami młodych ludzi w Pułtusku, później - w kameralnej wspólnocie parafii pw. Krzyża Świętego w Płocku, w dzielnicy Podolszyce. To były krótkie, ale serdeczne spotkania.

W 2009 r. Płock i Pułtusk były ostatnimi miastami-przystankami na drodze pielgrzymowania po Polsce krzyża Światowych Dni Młodzieży i ikony Matki Bożej.

W czerwcu tamtego roku na najdłuższym rynku Europy, w sąsiedztwie pięknej bazyliki pułtuskiej, spotkała się młodzież diecezji płockiej na dorocznym Festiwalu Młodych pod hasłem: "Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym". W centrum festiwalowej sceny stanęły wtedy znaki ŚDM, które w 1984 r. młodzieży przekazał Jan Paweł II. W Pułtusku krzyż adorowali księża, a później został on poniesiony na ramionach uczestników w miejskiej Drodze Krzyżowej. Trzecim znakiem, który wtedy towarzyszył FM-owiczom, były relikwie bł. Karoliny Kózkówny, którymi bp Piotr Libera błogosławił podczas otwarcia festiwalu.

"Nigdy, naprawdę nigdy nie bój się Boga! On udowodnił, że nie jest ani obojętny, ani nie jest tyranem, gdy przyszedł do nas jako małe dziecko, by dzielić nasze życie... Jezus nigdy nie zawodzi, gdy wołamy do Niego o ratunek. Nasz Bóg jest Bogiem żywym i pragnie troszczyć się o nas" - zachęcał w czasie tamtego festiwalu bp Piotr.

Z Pułtuska krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Salus Populi Romani pojechały na krótki czas do Płocka. Przyjęła je wtedy wspólnota parafii pw. Świętego Krzyża na Podolszycach. Tam pozostały do północy. "Krzyż jest żywym świadkiem Bożego odkupienia i świadectwem miłości Boga do człowieka. Co czujesz i myślisz, patrząc na krzyż?" - pytał wtedy w kazaniu ks. Marek Wilczewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL