Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kto wspiera biskupa?

Mianowani na nową, trzyletnią kadencję kapłani złożyli wyznanie wiary i przysięgę wierności, którą się składa przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła.

- Bądźcie nie tylko sprawnymi urzędnikami, ale sługami Ewangelii - mówił do zgromadzonych w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego 76 księży, przedstawicieli wszystkich dekanatów diecezji płockiej.

- Trzy lata waszej kadencji będą czasem intensywnej pracy i współpracy z biskupem płockim i waszymi współbraćmi kapłanami w dekanatach - dodał biskup. W swoim słowie zwrócił uwagę na priorytety duszpasterskie najbliższych miesięcy: peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, peregrynację krzyża i ikony - znaków Światowych Dni Młodzieży, zbliżający się Rok Święty - Jubileusz Miłosierdzia oraz 1050. rocznicę chrztu Polski i przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

- Troszczcie się w swoich parafiach i dekanatach o dobre i twórcze duszpasterstwo, rozsądne administrowanie, komunikację z kapłanami i biskupem. Wasze nominacje to wyraz zaufania, a równocześnie zaproszenie do jeszcze bardziej intensywnej pracy dla dobra duchowego Kościoła lokalnego. Stajecie się bowiem bliskimi współpracownikami biskupa - dodał bp Libera przemawiając w kaplicy św. Stanisława Kostki.

Wykaz nowych księży dziekanów, wicedziekanów i ojców duchownych znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL