Nowy numer 48/2020 Archiwum

Konkursowa droga do wolności

Poznaliśmy laureatów XV edycji Powiatowego Konkursu "Bóg-Honor-Ojczyzna" w Dziejach Kultury Narodowej AD 2015, organizowanego przez Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku.

Mottem tegorocznego konkurs kierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych były słowa papieża Polaka: "Być wolnym to móc i chcieć wybierać, to żyć zgodnie z sumieniem". Temat przedsięwzięcia poświęcono polskim drogom do wolności w latach 1939-1989.

Co na pewno cieszy, to nieustająca popularność konkursu, starania nauczycieli i samych uczniów, którym nieobce jest pielęgnowanie patriotycznych wartości, a przy okazji doskonalenie artystycznych umiejętności. Obejmował on cztery kategorie: plastyczną, inscenizację teatralną, recytację oraz pieśń patriotyczno-religijną. Finał konkursu miał miejsce w kościele parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Pierwsze miejsce w kategorii teatralnej zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. W dziedzinie recytatorskiej najwyżej oceniono wychowanków SP nr 3: Annę Gierkowską oraz Nicolę Akpang oraz gimnazjalistki: Wiktorię Banasiak (Publiczne Gimnazjum w Sochocinie) i Gabrielę Majtczak (Gimnazjum nr 2 w Płońsku). Pierwsze miejsce zajął chór ze SP nr 3 oraz Zespół Wokalny z Powiatowego Gimnazjum Publicznego w Płońsku. W grupie solistów najlepsze wrażenie, zdaniem jury, pozostawili po sobie Sebastian Skura z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sochocinie oraz Weronika Dolińska z siedlińskiego gimnazjum. Plastycznym kunsztem błysnęły laureatki pierwszego miejsca ze SP w Baboszewie – Sylwia Gryszpanowicz – oraz z Publicznego Gimnazjum w Sochocinie – Agata Lewandowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama