Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ewangelizacyjnie i maryjnie

Od godz. 9 rozpocznie się spotkanie ewangelizacyjne, o 15.00 powitanie obrazu Czarnej Madonny i Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego.

O randze wydarzeń w najbliższą sobotę świadczy fakt, że aż dwukrotnie, w specjalnym słowie, bp Piotr Libera zapraszał do obecności na rynku w Pułtusku. " Spotkajmy się w sobotę 20 czerwca, już o 9.00 na rynku w Pułtusku. Serdecznie wszystkich zapraszam i liczę na obecność, szczególnie ludzi młodych, którzy przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży. Naszym entuzjazmem i wiarą wypełnijmy najdłuższy rynek w Europie" napisał biskup w specjalnym słowie, które towarzyszyło reklamie spotkania ewangelizacyjnego z o. Jose Maniparambilem z Indii.

"Kto jest blisko Maryi, jest blisko Boga. Ten doświadcza mocy miłości, powiewu Ducha Świętego i łagodnego szeptu słów Ewangelii: »Uczyńcie, co Jezus wam powie« ( J 2,5). Przez słuchanie słowa Bożego, katechezę, śpiew i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, chcemy i my znaleźć się w Wieczerniku. Przecież tam Apostołowie stali się odważnymi świadkami Jezusa. Tam i my chcemy otrzymać od Pana nowe serce, oczy i dłonie, aby wokół siebie siać radość i pokój" - napisał biskup płocki.

O nawiedzeniu naszej diecezji przez Najświętszą Maryję Pannę w Jej Obrazie Jasnogórskim pisał również bp Libera w liście pasterskim, który był czytany na początku czerwca we wszystkich kościołąch diecezji płockiej. "Nawiedzenie, które rozpoczniemy w sobotę, 20 czerwca, będzie naszą »diecezjalną szkołą« pełnienia woli Bożej z Maryją i na wzór Maryi. Właśnie tego dnia, w Pułtusku, w jednym z najważniejszych miast w dziejach naszej diecezji, o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, przywitamy Jasnogórski Obraz Pielgrzymującej Pani, w którym przywędruje ona do nas z archidiecezji warszawskiej. Jak podczas wszystkich wielkich wydarzeń religijnych, w kościołach i kaplicach diecezji rozlegną się wtedy dzwony. Proszę, Umiłowani, abyście na ich dźwięk odnowili swoje zawierzenie Bogu przez odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej jednego "Zdrowaś, Maryjo". A przede wszystkim zapraszam Was gorąco do Pułtuska!" - napisał biskup płocki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama