Nowy numer 26/2022 Archiwum

Kocha się naprawdę do końca

Pierwszą rocznicę swego powstania świętowało przasnyskie ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Było to podczas obchodzonej po raz drugi w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu Niedzieli Sycharowskiej, w czasie której modlono się w intencji małżeństw i rodzin. Na każdej Mszy św. można było wysłuchać poruszających świadectw gości: Marcina, lidera ogniska WTM Sychar we Włocławku oraz małżonków Anny i Pawła z pierwszego w Polsce ogniska w Warszawie.

Marcin jest trwającym w wierności małżeńskiej mężem. – Choć zostałem opuszczony przez żonę, nigdy nie pozwolę na jej potępienie – akcentował. We wspólnocie uświadomił sobie, że kiedyś nie kochał małżonki miłością Chrystusową, a troska o małżeństwo powinna się zaczynać zaraz po odejściu małżonków po ślubie od ołtarza.

Małżonkowie Anna i Paweł są żywym przykładem prawdziwości charyzmatu wspólnoty Sychar mówiącym, że każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. Ich związkowi nikt nie dawał nawet jednego procenta szansy na przetrwanie. Wbrew temu, choć byli bliscy rozwodu, znów są razem. W swoim świadectwie podkreślali wielkie znaczenie wspólnej modlitwy małżeńskiej. – Ważne jest też, aby małżonkowie nie poddawali się. A rozwód niczego nie kończy, tylko otwiera bramę do piekła – mówili małżonkowie z Warszawy. Zaprzeczyli też pokutującemu wciąż stereotypowi, że do ratowania małżeństwa potrzeba obydwojga małżonków. Nawet jeśli jeden współmałżonek odszedł, pozostał drugi i Bóg, który zawsze jest wierny.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama