Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kocha się naprawdę do końca

Pierwszą rocznicę swego powstania świętowało przasnyskie ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

Było to podczas obchodzonej po raz drugi w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu Niedzieli Sycharowskiej, w czasie której modlono się w intencji małżeństw i rodzin. Na każdej Mszy św. można było wysłuchać poruszających świadectw gości: Marcina, lidera ogniska WTM Sychar we Włocławku oraz małżonków Anny i Pawła z pierwszego w Polsce ogniska w Warszawie.

Marcin jest trwającym w wierności małżeńskiej mężem. – Choć zostałem opuszczony przez żonę, nigdy nie pozwolę na jej potępienie – akcentował. We wspólnocie uświadomił sobie, że kiedyś nie kochał małżonki miłością Chrystusową, a troska o małżeństwo powinna się zaczynać zaraz po odejściu małżonków po ślubie od ołtarza.

Małżonkowie Anna i Paweł są żywym przykładem prawdziwości charyzmatu wspólnoty Sychar mówiącym, że każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. Ich związkowi nikt nie dawał nawet jednego procenta szansy na przetrwanie. Wbrew temu, choć byli bliscy rozwodu, znów są razem. W swoim świadectwie podkreślali wielkie znaczenie wspólnej modlitwy małżeńskiej. – Ważne jest też, aby małżonkowie nie poddawali się. A rozwód niczego nie kończy, tylko otwiera bramę do piekła – mówili małżonkowie z Warszawy. Zaprzeczyli też pokutującemu wciąż stereotypowi, że do ratowania małżeństwa potrzeba obydwojga małżonków. Nawet jeśli jeden współmałżonek odszedł, pozostał drugi i Bóg, który zawsze jest wierny.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma