Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czytali zamiast spać

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku włączyła się w ogólnopolską akcję "Noc bibliotek".

Podobnie jak i w całej Polsce, tak i w Płońsku, imprezie promującej czytelnictwo oraz biblioteki jako miejsca warte odwiedzenia towarzyszyło publiczne czytanie do późnych godzin wieczornych. Ostatni pasjonaci literatury wyszli z placówki po północy. Co czekało na nich w Płońsku?

Zaczęło się od dzieł dla dzieci Juliana Tuwima. Po czytelni rozległy się wersy "Lokomotywy" oraz "Rzepki". Chętnych do czytania fragmentów wierszy nie brakowało, a wybierała ich Bożena Kaliściak, dyrektorka MBP, która podkreślała, że biblioteka to nie tylko książnica z ogromnym zbiorem, ale przede wszystkim instytucja kulturalna, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, idąca z duchem czasu.

Jednym z gości wieczoru była aktorka Dorota Stalińska, niezwykle ciepło przyjęta przez płońszczan. Artystka opowiadała o swojej działalności poetyckiej i tomikach wierszy. Po recitalu miłośnicy dobrej lektury, w blasku świec, przy truskawkach i gorącej czekoladzie, rozprawiali o swoim książkowym hobby i zamiłowaniu do kultury.

W trakcie płońskiej "Nocy bibliotek" swój dorobek artystyczny zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Pracy Twórczej w Ciechanowie: malarz Krzysztof Sowiński i fotografka Katarzyna Rólka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma