Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jak pachnie powołanie?

To dobry zbieg okoliczności: rodzinne marsze, Boże Ciało i święcenia.

Bardzo cieszy ten nowy i radosny sposób promocji rodziny, jakim jest marsz dla życia i rodziny. I to, że w jego organizację włączają się Kościół, samorządy i organizacje społeczne. Wierzę, że przy takiej mobilizacji do świadomości społecznej będzie docierało to najbardziej oczywiste przesłanie, że rodzina jest skarbem.

Akcjom prorodzinnym towarzyszą podniosłe chwile w katedrze - święcenia diakonatu i kapłaństwa. Z kimkolwiek ze święconych byśmy nie rozmawiali o ich powołaniu i drodze do kapłaństwa, zawsze będą podkreślać, jak ważna dla nich była rodzina: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie...

A ich powołanie do kapłaństwa i to, że rodziny nie założą, lecz będą pracować dla większej wspólnoty parafialnej czy kościelnej, bierze swój początek zawsze z jakiegoś doświadczenie, doceniania i pokochania rodziny. Taki właśnie jest smak powołania: domowy, familijny. Pięknie to ujął ks. Jan Twardowski, którego wspominamy w tych dniach w jego setne urodziny: "Wystarczy kochać, słuchać i obejmować".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma