Nowy numer 25/2018 Archiwum

W rok jubileuszu

We wtorek rada miasta Płocka zdecyduje o przyznaniu medalu bp. Romanowi Marcinkowskiemu.

Kapituła medalu "Zasłużony dla Płocka" zaopiniowała pozytywnie wniosek Prezydenta Miasta, o przyznaniu tego odznaczenia biskupowi Romanowi Marcinkowskiego. W najbliższy wtorek, 26 maja podczas sesji rady odbędzie się głosowanie nad uchwałą. Medal "Zasłużony dla Płocka" ma być przyznany z okazji podwójnego jubileuszu: 50-lecia święceń kapłańskich i 30-lecia mianowania na biskupa pomocniczego diecezji płockiej.

Bp Roman Marcinkowski jest m.in. Honorowym Obywatelem Szczutowa; został też odznaczony medalem "Zasłużony dla Mazowsza". Jako biskup pomocniczy diecezji stał na czele zespołu, który opracował tzw. Katechizm Płocki, przybliżający współczesnemu człowiekowi prawdy wiary, w oparciu o artykuły Katechizmu Kościoła Katolickiego. Wcześniej, zanim przyjął sakrę biskupią, był dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej, autorem podręczników do katechizacji i organizatorem pielgrzymek dla dzieci i młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma