Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pastuszkowie przewodnikami

Do parafii Chrystusa Zbawiciela wprowadzono relikwie błogosławionych dzieci z Fatimy: Franciszka i Hiacynty.

– Nie tylko radujemy się ze wstawiennictwa tego rodzeństwa przed tronem Boga, ale chcemy też naśladować ich cnoty. Niech w przypadku Franciszka będzie to pracowitość i zupełne posłuszeństwo Bogu, a w przypadku jego młodszej siostry cierpliwość, szczera pobożność i zatroskanie o to, aby nawet najmniejszy grzechem nie sprawić bólu Jezusowi. Niech orędownictwo tych błogosławionych dzieci z Fatimy pomoże nam czynić postępy w wierze i prawym życiu – mówił ks. prał. Jan Krajczyński z Płocka, wprowadzając relikwie błogosławionych dzieci z Fatimy

Na zakończenie nabożeństwa, po procesji wokół świątyni, licznie uczestniczący w nim wierni mieli możliwość ucałowania relikwii. Jak trafiły one do Przasnysza wyjaśnia ks. Romuald Ciesielski, proboszcz  parafii Chrystusa Zbawiciela: -Tuż przed wyjazdem grupy pielgrzymów z naszej parafii do Fatimy, we wrześniu 2014 roku zrodziła się myśl, aby owocem tej pielgrzymki, oprócz przeżyć duchowych, było sprowadzenie relikwii błogosławionych Hiacynty i Franciszka Marto, pastuszków z Fatimy, świadków objawień Matki Bożej – mówi ks. Romuald. - W związku z tym skierowałem pismo do biskupa diecezji Leiria-Fatima António Augusto Dos Nantos Marto, potwierdzone podpisem i pieczęcią biskupa Piotra Libery, z uprzejmą prośbą o przekazanie relikwii. Pismo to wręczyliśmy w czasie naszej pielgrzymki. Pomogą nam one w rozwijaniu kultu Matki Bożej, zwłaszcza w czasie nabożeństw fatimskich – mówi ks. Romuald Ciesielski, proboszcz przasnyskiej parafii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma