Nowy numer 47/2020 Archiwum

Premier z rekordową kartą

Z dość niespodziewaną wizytą zjawiła się w Ciechanowie premier Ewa Kopacz. Przyjechała wręczyć jednej z miejscowych rodzin milionową Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny.

Premier towarzyszył minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Ewa Kopacz poinformowała, że do programu Ogólnopolskiej Karty przystąpiło już ponad 580 partnerów: sklepów, muzeum, firm i różnego rodzaju instytucji, które oferują zniżki dla rodzin z trójką i większą liczbą dzieci. Oznajmiła, że na stronie internetowej Kancelarii Sejmu ruszył ”Rodzinometr” - specjalny licznik informujący o tym, co rząd zrobił dla polityki prorodzinnej. A jest to, według premier, m.in.: ok. 4,8 tys. nowych przedszkoli, ponad 2 tys. nowych żłobków i ponad 500 tys. bezpłatnych podręczników dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Ewa Kopacz pochwaliła się, że w tym roku rząd dodatkowo przeznaczy 50 mln zł na budowę nowych żłobków; wprowadzi także program ”Maluch na uczelni”, dzięki któremu na 43 uczelniach powstaną miejsca opieki dla dzieci studentów.

Premier zapowiedziała, że od przyszłego roku ze świadczeń rodzicielskich będą mogli skorzystać również rodzice bezrobotni, pracujący na umowy o dzieło, studenci i rolnicy. Dostaną oni po ok. 1 tys. zł miesięcznie.

Milionową Kartę otrzymała rodzina państwa Niezgodzińskich. Podjęli oni szefową rządu własnymi wypiekami: babeczkami przygotowanymi przez panią domu i córkę.

Dodajmy, że ciechanowianie oprócz ogólnopolskiej mogą korzystać także z Miejskiej i Powiatowej Karty Dużej Rodziny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama