Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czynić Ewangelię

– Potrzeba więcej „miłości zorganizowanej”, aby misja Kościoła była wiarygodna – mówił bp Piotr Libera na obchodach 25-lecia Caritas Diecezji Płockiej.

Nie ma takiego porządku państwowego, który mógłby sprawić, że zbędna stałaby się posługa inspirowana bezinteresowną miłością wobec: obłożnie chorego; załamanego bezrobotnego czy bezdomnego; nieszczęśnika, który wpadł w alkoholizm czy narkomanię; rodziny dotkniętej jakimś strasznym nieszczęściem; wiekowej sąsiadki; samotnego parafianina, który tyle lat chodził do kościoła, a dzisiaj już nie może przyjść; człowieka terminalnie chorego, który potrzebuje już tylko złagodzenia jego bólu, dobrego serca, przyjaznej dłoni, ludzkiej bliskości.

Żeby nie wiem jaki ustrój ludzie jeszcze wymyślili, zawsze będzie istniało cierpienie, które potrzebuje pomocy, uśmiechu, pocieszenia... Zawsze będą: wypadki, samotność, zdrada, depresja, śmierć... I to im bardziej anonimowy świat, im bardziej roszczeniowy, im bardziej wirtualny, tym będzie tego więcej – mówił biskup płocki w katedrze w czasie Mszy św. jubileuszowej płockiej Caritas. Biskup zwrócił uwagę, że przez dzieła Caritas Ewangelia jest wprowadzana w czyn, złe duchy tracą moc, a Kościół staje się naprawdę wiarygodny. Zachęcał do otwartości i gościnności, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Przypomniał, by kierować się miłością bezinteresowną i strzec się trucizny wyrachowania i przebiegłości. Życzył zaangażowanym w płocką Caritas, aby owocem nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej była po prostu „większa miłość” – mówił bp Libera.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama