Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmieniają miasto

Podczas gali konkursu w Płocku wybrano po raz ósmy najlepsze organizacje pozarządowe minionego roku. Wśród nich Fundację „Studnia”.

Chciałbym, żeby misja współpracy z organizacjami pozarządowymi wyróżniała nasze miasto. Bardzo ważne, że jesteście aktywni i tak wyjątkowo dobrze realizujecie programy – zauważył Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, podczas gali w Orlen Arenie.

Podkreślił też, że to, iż miasto tak się zmienia, to w dużej mierze zasługa także organizacji pozarządowych, a na miano „Godni naśladowania” zasługują wszystkie nominowane w tym roku podmioty. W sumie 41 organizacji w trzech kategoriach zostało zgłoszonych do konkursu w tym roku. Przyznano nagrody główne w trzech kategoriach i sześć wyróżnień. Laureatem w dziedzinie sportu, turystyki i rekreacji zostało Płockie Towarzystwo Wioślarskie, a w obszarze pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki uzależnień – Płockie Stowarzyszenie „Amazonki”. W kategorii „kultura, edukacja i nauka” tytuł „Godni Naśladowania” otrzymała Fundacja „Studnia”, współorganizator m.in. Festiwalu Młodych i rozmaitych warsztatów artystycznych i edukacyjnych dla młodzieży. W konkursie, organizowanym przez płockie Centrum ds. Organizacji Pozarządowych, wyboru laureatów i wyróżnionych dokonuje kapituła złożona ze zwycięzców poprzedniej edycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama