Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jakie ofiary może przyjmować ksiądz?

Proboszcz, który chciał 3 tys. zł za pogrzeb, oddał się do dyspozycji biskupa.

Oświadczenie rzecznika Kurii Diecezjalnej w Płocku z 23 kwietnia:

"Biskup Płocki odbył w dniu dzisiejszym rozmowę urzędową z proboszczem tej parafii. Po złożonych wyjaśnieniach duchowny ten oddał się do dyspozycji księdza biskupa.

Otrzymał również polecenie zwołania posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Gremium to ma zapoznać się z całą sprawą a szczególnie kwestiami pochówku, przyjmowaniem przez księdza ofiar, a także administrowaniem cmentarzem parafialnym.

Przypadek proboszcza ze Staroźreb został dziś omówiony przez Biskupa Płockiego na spotkaniu Diecezjalnej Rady Kapłańskiej. Sytuacja w tej parafii będzie w dalszym ciągu monitorowana przez władzę diecezjalną.

Warto pamiętać, że wczorajszy happening w Staroźrebach wpisuje się w przedwyborczy program polityczny jednego z kandydatów na Prezydenta RP" - napisała Elżbieta Grzybowska, rzecznik kurii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Anaja
  24.04.2015 18:56
  Myślałam, że w tekście będzie odpowiedź na pytanie z tytułu...
 • oscylator
  24.04.2015 20:57
  Smutne jest to że dopiero jakiś kandydat na prezydenta odkrywa patologie w niektórych parafiach. Takie zjawiska jak cenniki niebotyczne ofiary należy tępić w zarodku.
  doceń 2
 • Zbyszek
  24.04.2015 22:37
  Może przyjmować co łaska 3 tysiące
  doceń 1
 • Anna
  24.04.2015 23:43
  Ofiary losu.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL