Nowy numer 03/2020 Archiwum

Biskup żąda wyjaśnień

Proboszcz kazał słono zapłacić za pogrzeb? Media huczą, płocka kuria komentuje.

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej Płockiej w sprawie proboszcza podpłockiej parafii:

"Media lokalne poinformowały o przypadku proboszcza jednej z podpłockich parafii, który wystawił rachunek na ponad 3 tys. zł za pogrzeb. Sprawa jest bulwersująca, dlatego biskup płocki zażądał wyjaśnień od proboszcza. Jeśli wyjaśnienia tego duchownego potwierdzą zaistnienie takiej sytuacji, zostaną podjęte stosowne kroki" - napisała Elżbieta Grzybowska, rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej w oświadczeniu przekazanym mediom.

O sprawie informowały w czwartek płockie media lokalne. Tę sytuację wykorzystał również jeden z polityków. Specjalnie w miejscowości pojawił się Janusz Palikot, kandydat na prezydenta, i przed kościołem parafialnym rozwiesił plakaty z hasłem: "Zrobię z nimi porządek".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • swoj
  23.04.2015 15:20
  Palikot nie może zrobić porządku w swoich gaciach a zabiera się do robienia porządku w społeczeństwie które od samego poczatku swojej WĄTPLIWEJ kariry, niech robi najpierw porządek w swoich gaciach !!!!
  doceń 10
 • _jasiek
  26.04.2015 12:48
  _jasiek
  Myślę, że akurat Biskup Płocki powinien się zająć bardziej przyczynami niż skutkami. Przyczyny zaś tkwią w seminarium płockim, gdzie formacja bliższa jest kard. Marxowi i jemu podobnym niż Kardynałowi Wyszyńskiemu, który powierzoną Mu owczarnię pozostawił w dobrym stanie.
  doceń 8
 • mmm
  28.04.2015 15:14
  Z czym jak z czym ale z prawdą mamy problemy na katolickim forum. Co za ironia losu?
  doceń 0
 • Gośćmonja
  04.01.2017 23:23
  My chcemy powrotu ks.Marka Mizerskiego do parafi Dobrzyków!!
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama