Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tablet za podręcznik

Czy tradycyjne, papierowe podręczniki odejdą do lamusa? Pewnie nie prędko, ale w Ciechanowie pierwszy krok został już zrobiony.

W Ciechanowie, a konkretnie w publicznym Gimnazjum nr 4. im. Książąt Mazowieckich godzina "zero" dla dotychczasowych podręczników wybiła 1 kwietnia. I nie był to wcale primaaprilisowy żart. Tego dnia 90 gimnazjalistów z klas pierwszych "czwórki" dostało darmowe tablety. Mają w przyszłości zastąpić obecnie używane książki.

Z inicjatywą przystąpienia Gimnazjum nr 4 do pilotażowego programu "E-tablet" wyszedł prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Spotkał się z rodzicami pierwszoklasistów, a ci zaakceptowali ten pomysł. - Rodzice chętnie przyjęli propozycję prezydenta. Przystąpienie do programu nie będzie wiązać się dla nich z żadnymi kosztami. Uczniowie będą mogli korzystać z tabletów zarówno w szkole, jak i w domu. Tablety trafią również do nauczycieli - mówi Renata Jeziółkowska, rzeczniczka urzędu miasta. - Bardzo się cieszę, że rodzice gimnazjalistów tak pozytywnie zareagowali na ten pomysł. Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań, jest bardzo ważne. Nauka dzięki temu może być łatwiejsza i ciekawsza - dodaje Krzysztof Kosiński.

Pierwszoklasiści z "czwórki" nie kryją zadowolenia. - Nie będziemy musieli nosić ciężkich plecaków, a prace domowe będzie można wysłać do nauczyciela zamiast targać je ze sobą - to jeden z wielu uczniowskich komentarzy. Rodzice też są zadowoleni, choć już nie tak bezkrytycznie. - Dużym plusem jest odciążenie kręgosłupa dzieci, czyli nienoszenie ze sobą ciężkich podręczników - stwierdziła jedna z mam. - Niestety, jest i minus: dzieci teraz będą już ciągle siedziały przed monitorami, co może odbić się źle na ich wzroku, czy wpłynąć na wady postawy.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma